R5 4600H APU'nun ayırdığı RAM boyutu oyunlarda sorun oluşturur mu?

mamburo

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 5 4600H modelinde de 3. nesil mobil Ryzen işlemciler gibi dahili bir grafik işlemcisi var sanırım. Bu grafik işlemcisi yine bir önceki nesil gibi sistem belleğinin 2 GB'ını kendisi için ayırıyor mu? Bu 8 GB RAM olan bilgisayarlarda oyun konusunda sorun oluşturur mu?

2GB ayırması doğru değil. BIOS'tan istediğiniz kadar ayırabilirsiniz. Alt limiti yok üst limiti genelde 3GB geçmez. Siz 1GB ayırsanız da zaten ihtiyacına göre onu 2GB - 2.5GB'a çıkarıp eksiğini tamamlar.

2GB ayırması doğru değil. BIOS'tan istediğiniz kadar ayırabilirsiniz. Alt limiti yok üst limiti genelde 3GB geçmez. Siz 1GB ayırsanız da zaten ihtiyacına göre onu 2GB - 2.5GB'a çıkarıp eksiğini tamamlar.
Örneğin 256 MB ayırabiliyoruz yani BIOS'tan. Birçok yerde o ayarın etkilemediğini okumuştum o yüzden merak ettim teşekkürler.

Ayırabilirsin ancak bir oyuna girdiğinde gereken VRAM'i RAM'inden kırpar. 1GB ayırman daha mantıklı boşta RAM'in kalır.
Bilgisayarda başka bir harici ekran kartı olacağı için kırpmasına gerek kalmaz sanırım. Günlük kullanımda da düşük bir miktar bellek yeterli olur diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı