R5 4600H MHz sabitleme nasıl yapılır?

DARXOULS

Hectopat
Daha fazla  
Turbo Boost açınca 4000MHz oluyor ve bilgisayar çok ısınıyor kapatınca 3000MHz'de çalışıyor ve FPS düştüğü için akıcı oynayamıyorum. 3500-3600MHz bandında olsa tam ayar olacak ama ne denediysem 3500MHz'e sabitleyemiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin işine yarayan çözüm bende yaramadı yani, değişmiyor frekans.

Onu da yaptım değişen bir şey olmadı.

BIOS'tan ya da Ryzen Master'dan yap ve sen MSI Afterburner'dan oyun içi bakar mısın bir. En kötü soğutucu gerekecek ama laptop için 95 normal gibi bir de yaz ayı.

BIOS'tan ya da Ryzen Master'dan yap ve sen MSI Afterburner'dan oyun içi bakar mısın bir. En kötü soğutucu gerekecek ama laptop için 95 normal gibi bir de yaz ayı.

Zaten MSI Afterburner'dan kontrol ediyorum BF1 oynarken, bir de Ryzen Master'i deneyeyim.

Ryzen Master bu CPU'da desteklenmiyormuş. Neden diye araştırdım bunu buldum

[4600H kilitlidir ve hız aşırtılamaz. Bu, çoğu mobil işlemci platformu için geçerlidir. Oyun oynamak için özel olarak tasarlanmış bazı dizüstü bilgisayarlarda masaüstü kilidi açılmış CPU'lar bulunur, ancak bunlar o kadar yaygın değildir.

4600H dengeli çalışma için tasarlanmıştır ve iş yükü, güç kullanımı ve soğutmaya göre saat hızını (kilitli çarpanla) yönetir.]

Son düzenleme:
Zaten MSI Afterburner'dan kontrol ediyorum BF1 oynarken, bir de Ryzen Master'i deneyeyim.

Ryzen Master bu CPU'da desteklenmiyormuş. Neden diye araştırdım bunu buldum.

[4600H kilitlidir ve hız aşırtılamaz. Bu, çoğu mobil işlemci platformu için geçerlidir. Oyun oynamak için özel olarak tasarlanmış bazı dizüstü bilgisayarlarda masaüstü kilidi açılmış CPU'lar bulunur, ancak bunlar o kadar yaygın değildir.

4600H dengeli çalışma için tasarlanmıştır ve iş yükü, güç kullanımı ve soğutmaya göre saat hızını (kilitli çarpanla) yönetir.]

Hocam MHz sınırlamanıza imkan yok gibi tek çare BIOS oda olmazsa devam edin çok soru. Yaratıyorsa soğutucu alın ama laptop için normal 95 derece bir de bu sıcakta.

Hocam MHz sınırlamanıza imkan yok gibi tek çare BIOS oda olmazsa devam edin çok soru. Yaratıyorsa soğutucu alın ama laptop için normal 95 derece bir de bu sıca.

Anladım, BIOS'tan da olmuyor, Turbo Boost kapanınca 3000MHz sabitleniyor R6 oynarken sıkıntı yapmıyor 120 FPS oynuyorum ama BF1 oynarken 3000MHz yetmiyor o zamanda Turbo Boost'u açarım artık yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı