R5 4600H sistem olması gerekenden düşük performans veriyor

Balendindeus

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhabalar.
BF5 oyununun multiplayer modunda bilgisayarım 30 45 bazen de en fazla 50 FPS görüyor. Bu high Ultra karışık ayarlarda böyle. İşin garip tarafı şu hem manuel olarak hem de GeForce Experience üzerinden ayarları düşürdüğümde FPS değeri elde tutulur bir şekilde değişmiyor. Afterburner üzerinde baktığımda ekran kartının tamamen kullanılmadığını görüyorum. RAM darboğazı bekliyordum zaten ama ayarlarımı Low'a da çeksem çakılı 60 FPS alamıyorum. howmanyfps sitesinde orta ayarlarda 80 FPS alabileceğim yazıyor yani bu durum biraz kafamı karıştırdı. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Sistem özelliklerimi aşağıya yazıyorum şimdiden herkese çok teşekkürler.

İşlemcim Ryzen 5 4600H 4.0GHz
Ekran kartı GTX 1650 4 GB GDDR6.
RAM 8 GB 3200 MHz.

Not: Diğer oyunlarda da gerekli FPS almadığımı düşünüyorum. Mesela CS:GO'da yüksek ayarlarda 80 90 FPS.
LoL'de orta ayarlarda 140'dan başlayıp 90'lara düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize merhabalar.
BF5 oyununun multiplayer modunda bilgisayarım 30 45 bazen de en fazla 50 FPS görüyor. Bu high Ultra karışık ayarlarda böyle. İşin garip tarafı şu hem manuel olarak hem de GeForce Experience üzerinden ayarları düşürdüğümde FPS değeri elde tutulur bir şekilde değişmiyor. Afterburner üzerinde baktığımda ekran kartının tamamen kullanılmadığını görüyorum. RAM darboğazı bekliyordum zaten ama ayarlarımı Low'a da çeksem çakılı 60 FPS alamıyorum. Howmanyfps sitesinde orta ayarlarda 80 FPS alabileceğim yazıyor yani bu durum biraz kafamı karıştırdı. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Sistem özelliklerimi aşağıya yazıyorum şimdiden herkese çok teşekkürler.

İşlemcim Ryzen 5 4600H 4.0GHz
Ekran kartı GTX 1650 4 GB GDDR6.
RAM 8 GB 3200 MHz.

Not: Diğer oyunlarda da gerekli FPS almadığımı düşünüyorum. Mesela CS:GO'da yüksek ayarlarda 80 90 FPS.
LoL'de orta ayarlarda 140'dan başlayıp 90'lara düşüyor.

Bir 8 GB 3200MHz RAM daha eklerseniz performans da gözle görülür bir değişiklik olacaktır.

Tamam da hocam sadece bu oyun için değil örneğin CS:GO içinde FPS düşüklüğü var olmas gerekneden çok aşağıda FPS

CS:GO işlemciyi daha çok kullanan bir oyun AMD bir sistem kullanıyorsunuz RAM takviyesi yapmanız gerekmekte daha iyi performans almak için.

CS:GO işlemciyi daha çok kullanan bir oyun AMD bir sistem kullanıyorsunuz RAM takviyesi yapmanız gerekmekte daha iyi performans almak için.
Cihaz dizüstü masaüstü değil.

Cihazın oyun ya da nihai performans modunda olduğundan, prize takılı oynadığınızdan ve çekirdeklerin azami hızda çalıştığından emin olun. Afterburner değerleri işimize yarayabilir.

Geri
Yukarı