R5 4650G işlemci alınır mı?

A520 chipsetli anakart alırsan daha iyi olur bu işlemciye göre biçilmiş kaftan hem de BIOS guncellemesine gerek yok. Ayrıyeten Pro olduğu için overclock yapılmıyor yani B450 chipset almak boş anca ileride işlemci değiştirirsen. Bir güzelliği de APU da RAM frekansı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi performans alırsın FPS anlamında önerdikleri anakart 3600 MHz desteklerken A520 S2H 4000 MHz destekliyor ki işlemci de bu frekansı destekliyor.

A520 chipsetli anakart alırsan daha iyi olur bu işlemciye göre biçilmiş kaftan hem de BIOS guncellemesine gerek yok. Ayrıyeten Pro olduğu için overclock yapılmıyor yani B450 chipset almak boş anca ileride işlemci değiştirirsen. Bir güzelliği de APU da RAM frekansı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi performans alırsın FPS anlamında önerdikleri anakart 3600 MHz desteklerken A520 S2H 4000 MHz destekliyor ki işlemci de bu frekansı destekliyor.

Hocam bu fiyat performans anakartı bir BIOS güncellemesi var diye vazgeçilmez.

B450m s2h 3600 mhz desteklemiyor 4000+ destekliyordu tam değeri hatırlamıyorum, b450 anakart ile 4650g pro işlemciye overclock yapılabiliyor ki yapılması iyi oluyor özellikle gpu oc ile 2300 mhz kullanınca farkediyordu baya.

1645721656767.png

1.Arkadaşın önerdiği kartta overclock desteği yok.Hocam ben gigabyte b450m öneriyorum siz bilirsiniz fakat sonra mağdurluk yaşamayın.Bende bu kartı alıcaktım gigabyte daha iyi diye gigabyte aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı