R5 4650G sistem nasıldır?

omervee

Femtopat
Daha fazla  
Bu sistemi iş için kullanacağım bu yüzden işimi görecek bir şeylere ihtiyacım var bütçemi de aştım, maksimum bütçem budur 5400TL. Başka nelerden kısarak HDD yerine daha güçlü bir SSD alabilirim? Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler iyi akşamlar.

AMD Ryzen 5 Pro 4650G 3.7 GHz AM4 11 MB Cache 65 W İşlemci MPK Tray + Fan Fiyatları ve Özellikleri
https://www.hepsiburada.com/xpg-gam...tm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=
MSI A520m-a Pro Am4 Ddr4 S+v+gl Am4 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Düz 250-300 TL civarında kasa.
Bütçemi aşacağını düşündüğüm için onun yerine hdd/ WD Blue WD10EZEX 3.5" 1 TB 7200 RPM 64 MB SATA 3 HDD Fiyatları ve Özellikleri

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam burada daha ucuzu var.
B450 anakart öneririm.

En ucuz SSD bu:
256 GB isterseniz ve anakartınızda M.2 slotu varsa:
Bu da SATA olan:

A520 yerine B450, Eğer çok büyük alana ihtiyacın yoksa 240 GB SSD alabilirsin. SSD olarak 2 yıldır düzenli olarak kullandığım SSD Kingston A400 240 GB modelini öneririm. 2 yıldan uzun süredir her gün çalışıyor ve Wear indicator 96, diger sağlık göstergeleri ise 100 olarak gözüküyor. Güç kaynağı olarak da Aerocool VX Plus 500W da aynı şekilde. Sessizlik konusunda çok iyi ve sıkça elektrik kesintisi yaşanan bir bölgede olmama rağmen 1 kez olsun yarı yolda bırakmadı. Tabii size de aynısından olacağının garantisini veremem ama ben fazlasıyla memnunum. ( Şimdi baktım da A400 fiyatları da uçmuş maalesef ama yine de o fiyatlarda Netac James Donkey gibi ürünler olduğu için bence tercih edilebilir.)

Son düzenleme:
Anakart olarak buna bakabilirsiniz, hem daha ucuz hem de daha iyi fakat bios güncellemesi yapmanız gerek. A520'lerin A320'den tek farkı 4 ve 5. nesli bios güncellemeden kullanabilmek diye biliyorum :

Psu olarak buna da bakabilirsiniz :

HDD'i çıkarıp 500GB SSD alacaksanız SSD için 800TL gibi bir bütçeniz oluyor.

Fiyat: 5100TL.
500GB'lik bir SSD alabilirsin.

Fiyat: 5100TL.
500GB'lik bir SSD alabilirsin.
Kasa bütçesi de eklenince 5400'e çıkıyor, 240GB SSD alabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı