R5 4650G Vega 7 voltaj değeri düşüyor

alp15eren

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran kartımın stres testinde voltaj değeri sürekli düşüyor. Artı olarak oyunlarda almam gereken FPS'i alamadığımı düşünüyorum. Çoğu kişi 1080p GTA 5'te 60-80 FPS alırken bende 40'a düşüyor. İşlemci stres testine başlayalı 30 saniye olmadan derecesi 90'a ulaşıyor.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartımın stres testinde voltaj değeri sürekli düşüyor. Artı olarak oyunlarda almam gereken FPS'i alamadığımı düşünüyorum. Çoğu kişi 1080p GTA 5'te 60-80 FPS alırken bende 40'a düşüyor. İşlemci stres testine başlayalı 30 saniye olmadan derecesi 90'a ulaşıyor.

Eki Görüntüle 1535568

Hocam termal macun tam sürülmemiş olabilir veya fan tam otumamış olabilir 30 saniyede 90 derecede olması zor aynı işlemciyi kullanıyoruz.

CPB kapatıp tüm çekirdekleri 4.1GHZ sabitleyip 1.28v yaptım. 70 derecelerde dolaşıyor. Aida64,OCCT ve Cinebech R20 testlerinde 20 dakika civarında sorunsuz geçti. Bunu yaptıktan sonra şu anlık gpu voltaj dalgalanması düzeldi.

CPB kapatıp tüm çekirdekleri 4.1GHz sabitleyip 1.28v yaptım. 70 derecelerde dolaşıyor. AIDA64, OCCT ve Cinebech R20 testlerinde 20 dakika civarında sorunsuz geçti. Bunu yaptıktan sonra şu anlık GPU voltaj dalgalanması düzeldi.

Hocam bence bu mevsimde biraz normal gibi bende galiba cbp kapalı değil ve çekirdek GHz'leri ile hi. Uğraşmadım GTA Online'da CPU 57-62 dercelerde geziyor

Hocam bence bu mevsimde biraz normal gibi bende galiba cbp kapalı değil ve çekirdek GHz'leri ile hi. Uğraşmadım GTA Online'da CPU 57-62 dercelerde geziyor
Hocam benim odam hiç güneş görmüyo 20 derece civarında. CPB kapatıp kendim elle ayarladım. CS de'ki anlık fps droplarım düzeldi. Hatta biostan gpu ya biraz oc yapıp undervolt yaptım. FPS falan iyi arttı. Bu sorun olduğu zaman CS:GO da birisi ateş edince falan aniden fps 0 a düşüyordu o düzeldi.

Hocam gta5 te kaç fps alıyorsunuz?

İşlemci ve gpu voltajları 7-8 civarında düşüp artıyor ayarladığım voltaja göre. Oda sanırım bios'tan voltaj için seçtiğim özellikle alakalı.

Hocam benim odam hiç güneş görmüyor 20 derece civarında. CPB kapatıp kendim elle ayarladım. CS de'ki anlık FPS droplarım düzeldi. Hatta BIOS'tan GPU'ya biraz OC yapıp undervolt yaptım. FPS falan iyi arttı. Bu sorun olduğu zaman CS:GO'da birisi ateş edince falan aniden FPS 0'a düşüyordu o düzeldi.

Hocam GTA 5'te kaç FPS alıyorsunuz?

İşlemci ve GPU voltajları 7-8 civarında düşüp artıyor ayarladığım voltaja göre. Oda sanırım BIOS'tan voltaj için seçtiğim özellikle alakalı.

1664906612173.png

+God of War 35+40 FPS.
Boşta kaç derece hocam sorununuz çözülmüştür bence.

Geri
Yukarı