R5 5500 1660 Super sistem format başlarken ASUS ekranında kalıyor

Yqkup

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 2X8 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
M.2 SSD
Ekran kartı
GTX 1660 Super
Anakart
ASUS B450M-K II
İşlemci
R5 5500
Öncelikle merhaba, formata başlarken ASUS yazisi geliyor tam baslayacak donuyor. Cok arastirdim forumlarda falan, GPT denedim, MBR denedim, legacy denedim BIOS'u guncel ama gene guncelledim akliniza gelebilecek her şeyi denedim kafayi yemek uzereyim. Baska hardiskle denedim, flash baska denedim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG-20231215-WA0019.jpg
    IMG-20231215-WA0019.jpg
    53,8 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG-20231215-WA0017.jpeg
    IMG-20231215-WA0017.jpeg
    94,5 KB · Görüntüleme: 17
Bu sayfadan Rufus 4.3.exe indirin ve onunla devam edin.
Daha sonra tekrardan Media Creation Tool 22H2 indirip Windows 10 ISO dosyası oluşturup deneyin.
Tekrar aynı sorunu yaşarsanız M.2 SSD nizde sorun var demektir.

Arkadastan 2 hard disk aldim sorunsuz calisiyor birine Ark'in PC drn window kurdum digeri bos eve geldigimde ikisindedr ayni hata veriyor ne yapsam olmuyor.

Eksik devam ettiğiniz bir an var. Hiçbir şekilde ASUS simgesinden ileriye gidemiyor musunuz?

Abi bir yardimci olurm musun bir el atsan konuya

Bu sayfadan Rufus 4.3.exe indirin ve onunla devam edin.
Daha sonra tekrardan Media Creation Tool 22H2 indirip Windows 10 ISO dosyası oluşturup deneyin.
Tekrar aynı sorunu yaşarsanız M.2 SSD nizde sorun var demektir.

Kral 6 tane hardiskden denedim gene olmadi bir yardimci olurdaniz lutfrn ya.

Eksik devam ettiğiniz bir an var. Hiçbir şekilde ASUS simgesinden ileriye gidemiyor musunuz?

Gidemiyorum hocam komuye bil atabilir misiniz lutfen. Arkadasin hardiskkinde window yuklu onda da window logosu geliyor gene kapaniyor.

@Mr. Falcon

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-12-16-01-35-53-161_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2023-12-16-01-35-53-161_com.whatsapp.jpg
    28,9 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Kral 6 tane hardiskden denedim gene olmadi bir yardimci olurdaniz lutfrn ya.

Anakartla ilgili bir sorun görünüyor.
ASUS Türkiye ile iletişime geçin 0850 522 27 87.
Daha sonra yaşadığınız yerdeki servis noktasına anakartı tesim edin ve ASUS konunun takipcisi olsun hocam.

Anakartla ilgili bir sorun görünüyor.
ASUS Türkiye ile iletişime geçin 0850 522 27 87.
Daha sonra yaşadığınız yerdeki servis noktasına anakartı tesim edin ve ASUS konunun takipcisi olsun hocam.

Sorun o değil. Arkadaş boota gidip USB'yi seçmiyor. Ayrıca farklı Windows kurulu dediği SSD'yi sisteme takıp çalışmasını bekliyor. Bilgisi olmadığından sorun yaşıyor arıza yok.

Dostum ehline götürmelisin. En yakın bilgisayarcıya danış.

Bilgisayarci yerine garantiye gondwrsem hocam bir de garantiye ne doye vermeliyim.

Sorun o değil. Arkadaş boota gidip USB'yi seçmiyor. Ayrıca farklı Windows kurulu dediği SSD'yi sisteme takıp çalışmasını bekliyor. Bilgisi olmadığından sorun yaşıyor arıza yok.

Hocam USB denedim yazfim ama MBR GPT her şeyi denedim her türlüsunde ayni hatayla karsilasiyorum adus yazisi geliyor donuyor.

Bilgisayarci yerine garantiye gondwrsem hocam bir de garantiye ne doye vermeliyim.

Hocam USB denedim yazfim ama MBR GPT her şeyi denedim her türlüsunde ayni hatayla karsilasiyorum adus yazisi geliyor donuyor.
Hocam bilmediğiniz MBR seçmenizden belli, elinizde yeni nesil SSD var ise kesinlikle GPT kurmalısınız. En iyisi yakın bir bilgisayarcıdan siz başındayken kurulum yapmasını rica edin.

Geri
Yukarı