Sistem format sonrası Gigabyte ekranında kalıyor

darthvadersheir

Hectopat
Anakart
B550 Gaming X V2
Merhaba arkadaşlar. Tam olarak 3 saattir şu sıkıntıyla uğraşıyorum ve hiçbir yerde çözüm bulamıyorum. Format diskinde ve BIOS'ta bir sorun göremedim. Format adımlarından sonra bir yerde Gigabyte yazan ekranda takılı kalıyor. Alt kısımda adlash için şuna basın falan yazıyor ve klavyeden hiçbir tuş mouse da dahil yanıt vermiyor. Kapat aç yapınca da Windows yükleme hatası karşıma çıkıyor ve döngüye giriyor. PC'yi açmam lazım. Sabah iş başı kafayı yemek üzereyim.

Dosya Ekleri

• IMG_6704.jpeg
    IMG_6704.jpeg
    124,5 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_6705.jpeg
    IMG_6705.jpeg
    114,5 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_6706.jpeg
    IMG_6706.jpeg
    105,7 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_6707.jpeg
    IMG_6707.jpeg
    106,9 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_6708.jpeg
    IMG_6708.jpeg
    97,1 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_6709.jpeg
    IMG_6709.jpeg
    92,6 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_6710.jpeg
    IMG_6710.jpeg
    87,7 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_6711.jpeg
    IMG_6711.jpeg
    142,1 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_6712.jpeg
    IMG_6712.jpeg
    79,9 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_6713.jpeg
    IMG_6713.jpeg
    84,5 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
10sn geriye saydıktan sonra yeniden başlarken USB diski çekiyor musunuz tavsiyem biosta en başa SSD diskinizi seçin formatı boot menüsünden atın F12 tuşuna basarak Windowsu görene kadar USB takılı kalsın
abi şöyle yeniden başlatma sayarken çekmiyorum hatta hiç çekmedim bi kaç denemede de ekran kapandığında çektim belleği ama her seferinde o kısımda takılıyor ne yaptıysam başaramadım bios güncelledim falan yok orada kalıyor

abi şöyle yeniden başlatma sayarken çekmiyorum hatta hiç çekmedim bi kaç denemede de ekran kapandığında çektim belleği ama her seferinde o kısımda takılıyor ne yaptıysam başaramadım bios güncelledim falan yok orada kalıyor
Dediğim gibi yapmayı dene biosu sıfırla sonra kaydet ve çık yap yeniden başlarken F12 ile boot sekmesine girip USB belleği seç Windows ekranına kadar kalsın eğer yine olmazsa tekrar Windows kur USBye ama ventoy veya başka bir program dene belki USBde ki isoda hata vardır.

W11 kuruyormuşsun şimdi gördüm csm kapalı secure boot ve tpm açık olacak biosta

Dediğim gibi yapmayı dene biosu sıfırla sonra kaydet ve çık yap yeniden başlarken F12 ile boot sekmesine girip USB belleği seç Windows ekranına kadar kalsın eğer yine olmazsa tekrar Windows kur USBye ama ventoy veya başka bir program dene belki USBde ki isoda hata vardır.

Hemen deniyorum bu yazdıklarınızı benim kullandığım usb 3.2 bu yüzden de kaynaklanıyor olabilir mi

Hocam bir de tpm seçeneğini bulamadım diğer dediklerinizle şu an kuruyorum

Son düzenleme:
Hemen deniyorum bu yazdıklarınızı benim kullandığım usb 3.2 bu yüzden de kaynaklanıyor olabilir mi
Yok ondan dolayı sorun olacağını sanmam tahminimce usbye kurulumda veya biosta ki ayarlarda sorun vardır dediklerimi deneyin olmazsa size önerim Windows 10 kurmanız yönünde olacak en son

Sayfanın alt kısmında tpm ayarını gösteriyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı