R5 5500 400W PSU sisteme 4000 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
4000
O şekilde alırım ancak mining olayı beni korkutuyor. Ölü bir kart almak istemiyorum açıkçası.

RX 6600 çıkalı 1 sene oldu ve mining kartı olmadı. Yapan olduysa bile 1 senede hiçbir kart miningden dolayı bırak ölmeyi zarar bile görmez. 1 senede ölecek olan kart oyun oynarken de ölür, dediğim gibi garantisi olduğundan kafan rahat olur.

RX 6600 çıkalı 1 sene oldu ve mining kartı olmadı. Yapan olduysa bile 1 senede hiçbir kart miningden dolayı bırak ölmeyi zarar bile görmez. 1 senede ölecek olan kart oyun oynarken de ölür, dediğim gibi garantisi olduğundan kafan rahat olur.
Yine de bakayım tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Sizin de başınızı ağrıttım ama sizce fiyatı iyi mi ? Gtx1660 lar mining için kullanılıyor mu ?

Son düzenleme:
1660 , Rx6600'den daha riskli neden almak istemiyorsun anlam veremedim 😂
Bende Rx serisi amd kartların mining için daha kazançlı olduğuna dair bir önyargı var. :D
Aslında Amd nin arayüzünü seviyorum. Geforce Experience bana çok kullanışsız geliyor ama bir de Nvidia performansı denemek istiyorum açıkçası. İşlemci yükselttim ryzen 3 1200 den ryzen 5 5500 e geçiş yaptım ekran kartına param yetmedi ve Rx560 bu işlemciye oyuncak gibi kalıyor sistemin içerisinde :D

1660 , Rx6600'den daha riskli neden almak istemiyorsun anlam veremedim 😂
Ayrıca sıfır alırsam 3 kredi kartımı birleştirip alacağım ikinci elde böyle bir şansım yok ve maksimum 3k verebilirim ikinci ele.

Kullanılıyordu. GTX 1660 serisi, RTX 2000 serisi, RX 400/500/5000 serileri en yaygın olanlardı. En az RX 6000 serisi kullanıldı diyebilriiz.
Bu ilanı buldum: https://www.sahibinden.com/ilan/iki...1660-ti-tertemiz-ekran-karti-1067601802/detay

Bana yaklaşık 5 km uzaklıkta bir bilgisayarcı. Bileşenleri dükkanda test ettiriyor ve 1 hafta içinde koşulsuz iade hakkı veriyor. Yarın gidip bakacağım. Daha yüksek bir model bulursam kartla almayı düşünüyorum.

Bende Rx serisi amd kartların mining için daha kazançlı olduğuna dair bir önyargı var. :D
Aslında Amd nin arayüzünü seviyorum. Geforce Experience bana çok kullanışsız geliyor ama bir de Nvidia performansı denemek istiyorum açıkçası. İşlemci yükselttim ryzen 3 1200 den ryzen 5 5500 e geçiş yaptım ekran kartına param yetmedi ve Rx560 bu işlemciye oyuncak gibi kalıyor sistemin içerisinde :D
Bahsettiğin kartlar muhtemelen RX580 VE 590 bu iki kart mining için çok fazla kullanıldı ama Rx6600'ün sorun çıkaracağını hiç sanmıyorum .

Bahsettiğin kartlar muhtemelen RX580 VE 590 bu iki kart mining için çok fazla kullanıldı ama Rx6600'ün sorun çıkaracağını hiç sanmıyorum .
Rx5500 nasıldır ?

Rx5500 nasıldır ?

8 GB olanı miningde cayır cayır kapılıyordu fakat 4 GB olanları dokunulmamıştır. 5500 XT 4 GB iyidir ama RX 6600 ondan açık ara önde. Kart RTX 3060 ile kapışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı