Çözüldü R5 5500 6700 XT sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

541809

Centipat
RAM
Adata XPG d41 8x2 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exercia 500 gb Nvme2
Ekran kartı
Powercolor Red Devil 6700 Xt
Anakart
Asus Tuf B450 Pro Gaming
İşlemci
Ryzen 5 5500
Arkadaşlar merhaba, her akşam olduğu gibi bilgisayarımın başına oturdum tuşa bastım açıldı telefonumla uğraşıyordum hadi oynayayım dedim baktım PC donmuş. Yeniden başlattım PC ekran gelmeden kendini 2-3 kez yeniden başlattı ama açılmadı. Şimdi ise basıyorum ekran kartı RGB'si, RAM RGB'si yanıyor, kasa fanları dönüyor ama PC açılmıyor. Klavye ve farede ışık gelmiyor. Bütün parçaları söküp yeniden taktım ama maalesef sonuç alamıyorum hala aynı. Yardımcı olur musunuz?

Ekran kartını çıkarıp tekrar dener misin? Klavye ve fareye ışık geliyor mu merak ettim.

Denedim değişmedi.

RAM'leri çıkartıp takar mısın? PSU modeli nedir?

Corsair CX650F RGB RAM'leri çıkartıp takmayı denedim.

İlave olarak şöyle bir durum yaşandı anakartın arkasından USB'leri söküp öne taktım ve ışıklar geldi ama görüntü hala yoktu hatta sistemin açılıp açılmadığını kontrol etmek için alt F4 attım ve sistem kapandı bende ekran kartını söküp 2. slota taktım ve başa döndü.

Şu an klavyeye ve fareye ışıklar geliyor ama görüntü yok.

Arkadaşlar sorun çözüldü nasıl çözüldü bilmiyorum yine de tavsiyesi olan varsa verirse sevinirim.

Paşamın canı sıkıldı beni saatlerce krize sokup baş ağrılarına sebep olmak istedi herhalde. :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı