Çözüldü R5 5500 6700XT sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TENSES

Kilopat
Bugün R5500, ASUS B450M K2 anakartlı ve Sapphire 6700XT Nitro+ ekran kartlı bir sistem topladık. İlk çalıştırmada çalışmadı BIOS flashback ile BIOS güncellemesi yaptık ve ardından sistem açıldı BIOS'a filan girdik ama Windows USB hazır olmadığı için kapattık. Ardından Windows yüklemek için çalıştırdığımızda ekran kartının ışıkları yanmıyor ve fanları çalışmıyordu. Bağlantıları kontrol ettik, kartı çıkardık tekrar taktık. BIOS sıfırlamayı denedim ardından yine BIOS güncellemesi yaptık ama bir türlü çalıştıramadık.

İşlemci fanı çalışıyor anakart üzerinde ışıklar yanıyor ama ekran kartında tık yok ve görüntü gelmiyor tabii ki. Sıkıntı nerede olabilir?

@BerkayZ87

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Keşke B-550 alsaydınız. Ben RAM'leri tam oturtmadığım için görüntü alamamıştım bir kerede ekran kartı PCI girişlerinde kir olduğu için uyarı almıştım. Sizinki bence anakart kaynaklı.

Ryzen 5000 ready yazıyor kutuda.

Sorun PSU'nun ekran kartına giden güç kablosundaymış. Kablonun bir yerlerinde temassızlık var. Sistemi kapadıktan sonra yan kapağı kapatmıştık kapak kabloya dokununca temassızlık olmuş açılmamış. Bugün elimiz kabloya çarpınca açıldı.

Kasa GameGaraj'dan alınma Dark flash kendilerini bugün aradığımızda kabloyu eğip bükün vs şeklinde öneride bulundular.😂 fan da sürtüyordu onu da az gevşetin dediler. Kasa dün alındı bu arada getirin değiştirelim gibi hiçbir ifade yok. En son düzelmezse ne olur dediğimizde olmazsa getirin bir bakarız dediler ama servis süresi 10 gün dediler. Müşteri memnuniyeti çok üst seviyede tutuyorlar sağ olsunlar.🤣🤣 buradan 400W PSU ile 3070 Ti kullanan mağazadaki müşteri temsilcisine de selam olsun.😄
İşlemci pinlerini kontrol edip eğer 2 RAM varsa yalnızca biri ile çalıştırmayı deneyin. Sorun ram veya işlemci kaynaklı gibi geldi bana.
Söküp taktım zaten kontrol ettim bir sıkıntı yok. Sistem açılmıştı da sadece Windows isomuz hazır olmadığı için kapattık tekrar açılmadı. (Bios güncellemesi yapmadan önceki ile aynı hale geldi.)
Tek ram denemedim yarın deniycem.

Keşke b-550 alsaydınız.Ben ramleri tam oturtmadığım için görüntü alamamıştım bir kerede ekran kartı pci girişlerinde kir olduğu için uyarı almıştım.Sizinki bence anakart kaynaklı.

Keşke B-550 alsaydınız. Ben RAM'leri tam oturtmadığım için görüntü alamamıştım bir kerede ekran kartı PCI girişlerinde kir olduğu için uyarı almıştım. Sizinki bence anakart kaynaklı.

Ryzen 5000 ready yazıyor kutuda.

Sorun PSU'nun ekran kartına giden güç kablosundaymış. Kablonun bir yerlerinde temassızlık var. Sistemi kapadıktan sonra yan kapağı kapatmıştık kapak kabloya dokununca temassızlık olmuş açılmamış. Bugün elimiz kabloya çarpınca açıldı.

Kasa GameGaraj'dan alınma Dark flash kendilerini bugün aradığımızda kabloyu eğip bükün vs şeklinde öneride bulundular.😂 fan da sürtüyordu onu da az gevşetin dediler. Kasa dün alındı bu arada getirin değiştirelim gibi hiçbir ifade yok. En son düzelmezse ne olur dediğimizde olmazsa getirin bir bakarız dediler ama servis süresi 10 gün dediler. Müşteri memnuniyeti çok üst seviyede tutuyorlar sağ olsunlar.🤣🤣 buradan 400W PSU ile 3070 Ti kullanan mağazadaki müşteri temsilcisine de selam olsun.😄

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı