R5 5500 85 derecede çalışıyor

SkyDusk

Kilopat
Ryzen 5 5500 aldım, fakat taktığım günden beri sürekli boşta 45-50 derece arası çalışıyor, Roblox'ta bile 85 dereceyi gördüğü oldu, ara sıra boşta 66 derece oluyor. Acaba fanı kendi termal macunuyla koyduğum için mi? (Ben macun sürmedim sonradan.) Fanı düzgün oturttuğumu düşünüyorum, o konuda bir sorun olabilir mi?

Üzerindeki termal macun kalitelidir, tabii hata yok ise. Fanda bir problem vardır. Tekrar kontrol edin, tam oturmamış olabilir.

Stok soğutucuyla normal. 85 dereceyi geçmiyorsa sıkıntı yok. 90'ı geçmeye başlarsa performans kaybı yaşarsınız.

Hocam Ryzen serisi genelde fazla ısınır bende 5 3600 var yazları bayağı işlemci kullanan oyunlarda 85 alıyordum pek sıkıntı yok gibi stok fan bu kadar soğutabiliyor. Eğer çok takıntılıysanız kule tipi soğucu bakabilirsiniz.

Hocam Ryzen serisi genelde fazla ısınır bende 5 3600 var yazları bayağı işlemci kullanan oyunlarda 85 alıyordum pek sıkıntı yok gibi stok fan bu kadar soğutabiliyor. Eğer çok takıntılıysanız kule tipi soğucu bakabilirsiniz.
Bence tamamen Ryzen değilde bazı işlemilerinde var, 3600 zaten ısınan bir işlemci ben şahsen ekstra bir soğutucu almaya ihtiyaç duymadım oyunlarda max 60-65 derece alıyorum yaz aylarında.

0 aldıysanız üzerinde termal macun sürülü geliyor zaten extra bir şey yapmanıza gerek yok. Stok soğutucu yetersiz, ucuz yollu F/P kule tipi soğutucu kullanarak düşüş elde edebilirsiniz.

Geri
Yukarı