R5 5500 Bios Voltaj ayarı 1.200 mü olmalı?

MOSYONnn

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
İşlemcimin voltajını manuel olarak girdim ve 1.200V değerinde. Stok hızda kullanıyorum. Ramlerim XMP açık o yüzden kaç voltaj vermeliyim?
Düşük voltaj verip undervoltla ilgilenmiyorum.

Düşür derken hocam. Zaten bios sıfırladığımda stok hızlarda işlemciye 1.350V güç veriyor. Ben elle girip 1.200V yaptım.

Sizi tanıdım konularda gördüm :D. Yardımcı olursanız sevinirim.
CO ile 4.45 gibi hıza çıkmak mümkün, yükte tüm çekirdeklerde 4.3 alırsınız tahminimce ayrıyeten oyunlarda tek çekirdek odaklı olduğu için 4.45 görmek daha kolay olur. Statik mi yapalım yoksa PBO ile mi? Fakat voltaj vermek zorundayız.

CO ile 4.45 gibi hıza çıkmak mümkün, yükte tüm çekirdeklerde 4.3 alırsınız tahminimce ayrıyeten oyunlarda tek çekirdek odaklı olduğu için 4.45 görmek daha kolay olur. Statik mi yapalım yoksa PBO ile mi? Fakat voltaj vermek zorundayız.
Yok hocam 4.45 istemiyorum. 3.80 bana ideal. Ona göre bir voltaj ayarlayabilirseniz mutlu olurum.

Ayırca bios sıfırlayıp İşlemci Ratio Auto yazarken 1.350V ama elimle 3.60 yazıp F10 yapıp tekrar girince 1.500V çıkıyor bu ne alaka?

Yok hocam 4.45 istemiyorum. 3.80 bana ideal. Ona göre bir voltaj ayarlayabilirseniz mutlu olurum.

Ayırca bios sıfırlayıp Auto yazan yer varken 1.350 ama hız değeri olarak elimde 3.60 yazıp F10 yapıp tekrar girince 1.500V çıkıyor bu ne alaka?
Tekrar girersek düzelir gibi, 3.80 yaparsak işlemciyi baya fazla kısmış oluyoruz şu frekansı 4.2 yapsak?

Hocam korkuyorum ya 4.2'den? 3.8 yetmez mi anlamıyorum ne gibi farkları var? En azından stok hızdan 3.8 çıkarıcaz.
Korkman için hiçbir neden yok çünkü işlemcin 4.25 görebilecek kapasitede dizayn edilmiş. 3.8 yapmak işlemci performansını ciddi düşürür.

İşlemcimin voltajını manuel olarak girdim ve 1.200V değerinde. Stok hızda kullanıyorum. Ramlerim XMP açık o yüzden kaç voltaj vermeliyim?
XMP voltajı ile vCore voltajı farklı şeyler. Siz XMP açın gerisine dokunmayın. İşlemci voltajını uygun bir değer bulup istediğiniz frekansa göre gireriz. Hala 3.8 ile kullanmak istiyor musunuz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı