R5 5500 çok ısınır mı?

emir.sp34

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F RTX4060 VENTUS 8GB H610M-G 32GB RAM 650W ZALMAN COOLER MASTER 240ML SIVI SOĞUTUCU
Sistemimi upgrade ediyorum SSD, ekran kartı ve 165Hz monitör aldım. Geriye işlemci anakart ve RAM kaldı işlemci olarak R5 5500 düşünüyorum fakat çok ısınıp bana sorun yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok soğutucu ile kullanacaksanız Intel 'de ısınır. Yine de 5500 çok fazla ısınan bir model olmadığı için bir tane kule tipi soğutucu işinizi görür.

Sistemimi upgrade ediyorum SSD, ekran kartı ve 165Hz monitör aldım. Geriye işlemci anakart ve RAM kaldı işlemci olarak R5 5500 düşünüyorum fakat çok ısınıp bana sorun yaratır mı?

En kötü kule soğutucu alırsın bende 5600 var ilk aldigimda 89 derece gibi vasatdı CPB kapatıp frekansı Turbo'ya sabitledim voltaj ayarı yaptım TDP -10 -15 verdim 55 60 boşta 72 yükte şu an sogutucu alacağım.

Stok soğutucu ile kullanacaksanız Intel'de ısınır. Yine de 5500 çok fazla ısınan bir model olmadığı için bir tane kule tipi soğutucu işinizi görür.

Yok ASUS Prime B450 mk 2 anakartta kullanacağım PC kasam RGB Frisby dandik bir model 3 fanı var soğutacağını pek sanmıyorum.

En kötü kule soğutucu alırsın bende 5600 var ilk aldigimda 89 derece gibi vasatdı CPB kapatıp frekansı Turbo'ya sabitledim voltaj ayarı yaptım TDP -10 -15 verdim 55 60 boşta 72 yükte şu an sogutucu alacağım.
Kule tipi soğutucu ne demek? Bilmediğimden soruyorum. Ve işlemci için ideal sayılacak ısı değeri nedir? Pek bilmiyorum ama 72 fazla değil mi?

Stok soğutucu gayet yeterli 5500 için aslında. Kasa içi hava akışınız iyi düzeydeyse stok ile kullanabilirsin.

Yok ASUS Prime B450 mk 2 anakartta kullanacağım PC kasam RGB Frisby dandik bir model 3 fanı var soğutacağını pek sanmıyorum.

Kule tipi soğutucu ne demek? Bilmediğimden soruyorum. Ve işlemci için ideal sayılacak sıcaklık değeri nedir? Pek bilmiyorum ama 72 fazla değil mi?

Yük altinda fazla degil yuksuz durumda ise fazla değer kule tipi soğutucu da stok fandan daha iyi soğutmaya sahip bronz kablolu fan.

Stok soğutucu gayet yeterli 5500 için aslında. Kasa içi hava akışınız iyi düzeydeyse stok ile kullanabilirsin.

Kasa içi tamamen boş hiç kablo yok hepsini boş bir yere sıkışırdım kasa içinde fanlarım dönüyor bir karışıklık yok iyi denebilir mi o zaman hava sirkülasyonuma.

Geri
Yukarı