Çözüldü R5 5500 düşük performans veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Grim Reaper

Hectopat
Yer
İzmir
RAM
gskill ripjaws 16 gb 2x8 2400 (veya 3200) mhz
Anakart
B450M S2H
Selam, bugün i5 7500'den R5 5500'e geçtim. Ama FPS testlerinde ya hiç fark olmadı ya da 7500'den bile daha düşük performans aldım. Özellikle CS'de işlemci Max 130 FPS görüyor. Aynı ayarlarda 7500 200 falan rahat alıyordu. Sorun nedir bir öneriniz var mı? @izmirkartali hocam sizi de konuya davet etmek isterim donanım bilginiz belki bir kez daha işimi görür.

Çözüm
Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama halen sorununuz devam ediyor mu?
Yok hocam. En azından şuanda durum daha iyi. Sorun sanırsam Cs'ye özelmiş. Yoldaş oynarken 500 600 Fps bile görebilirken sadece Dust 2'de bu sorunu yaşıyordum. Sonradan rx 6500 olan ekran kartımı 6600 olarak güncelledim. Sorun çözüldü. Artık 50 60 fps yerine 200 falan alıyorum. Diğer haritalara göre hala daha az ama dediğim gibi bu işlemcinin sorunu değil anladığım kadarıyla.
Bende'de senin işlemcinden var CS:GO ayarlarına girip çoklu CPU kullanımını etkinleştir bir öyle denemeni tavsiye ederim bende de senin sorunundan vardı :)
Ben onu hem açık hem kapalı denedim. Kapatınca işlemcinin tansiyonu falan düştü sanırım fps çakıldı baya bi. Ekran kartımı değiştirince o problem çözülmüş oldu. Ama yine de hala Dust 2 daha az fps veriyor diğer maplere göre. Shortdust'da mesela 550 600 fps görmüşlüğüm var.

Ben onu hem açık hem kapalı denedim. Kapatınca işlemcinin tansiyonu falan düştü sanırım FPS çakıldı bayağı bir. Ekran kartımı değiştirince o problem çözülmüş oldu. Ama yine de hala Dust 2 daha az FPS veriyor diğer maplere göre. Shortdust'da mesela 550 600 FPS görmüşlüğüm var.

Vallahi dostum ben Dust 2 rxt 3060 R5 5500 ile 200+ FPS alıyorum ayar kapalı halde sanırım sorunun farklı bir şeymiş çözüldüğüne göre iyi oyunlar sana :D

Yeni konular

Geri
Yukarı