R5 5500 için 5000 TL ekran kartı önerisi

Hocam RTX 6600 alsam oyunda WattMan sorununu yaşadım kapandı tekrar açıp aynı oyuna girdimde gene mi kapanır.

Şans işi olabilir de olmayabilir de. Bende günde ortalama 2 kere oluyor.

Size açıklama yapmadım, genel yaptım. Kartı satabilirsiniz, malum Memtest veya diğer donanımları test etmeden kanaat getirmişsiniz zaten. Bende de Sapphire var gördüğünüz üzere.

Hocam diğer donanımları test etmeme bile gerek yok. Ben bu sistemi APU olarak kullanıyordum ve hiçbir hata yoktu. Sistem zaten 1 aylık bile değil bütün parçalar sıfır sayılır orası ayrı mesele. Farzedelimki RAM'lerle ilgili uymusuzluk veyahut başka bir problem var. Ekran kartı takmadan önce neden yoktu?

Son düzenleme:
Şans işi oladabilir olmayadabilir. Bende günde ortalama 2 kere oluyor.

Hocam diğer donanımları test etmeme bile gerek yok. Ben bu sistemi APU olarak kullanıyordum ve hiçbir hata yoktu. Farzedelimki RAM'lerle ilgili problem var. Ekran kartı takmadan önce neden yoktu?
Çünkü Intel arayüzünde arıza tespit arayüzü (WattMan) yok. Tam olarak ne olduğunu anlamak gerekiyor. Ayrıca WattMan'ı siyah ekran ile karıştırmayın, ikisi farklı şeyler. Eğer kara ekran alıyorsanız doğruca garantiye gidin, çünkü 500-5000 serisindeki kara ekran hataları bile sık karşılaşılan şeyler değil artık.

Çünkü Intel arayüzünde arıza tespit arayüzü (WattMan) yok. Tam olarak ne olduğunu anlamak gerekiyor. Ayrıca WattMan'ı siyah ekran ile karıştırmayın, ikisi farklı şeyler. Eğer kara ekran alıyorsanız doğruca garantiye gidin, çünkü 500-5000 serisindeki kara ekran hataları bile sık karşılaşılan şeyler değil artık.

Hocam tam olarak şöyle anlatayım siyah ekran oluyor sistemin ışıkları ve fanları aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Kapatıp açınca da şu yazı beliriyor.
Wattman hatası bu olmuyor mu işte ? Benim bildiğim 5000 serisinde fazlaca var. Bu forumda da çok gördüm. Garantiye göndereceğim zaten bu gidişle. Canımı sıkmaya başladı bu konu.
Anlamadığım şey webde gezinirken veya masaüstünde takılırken oluyor. Oyun oynarken 1 kere bile karşılaşmadım.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-25_134905.png
    resim_2021-04-25_134905.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 16
Hocam tam olarak şöyle anlatayım siyah ekran oluyor sistemin ışıkları ve fanları aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Kapatıp açınca da şu yazı beliriyor.
Wattman hatası bu olmuyor mu işte ? Benim bildiğim 5000 serisinde fazlaca var. Bu forumda da çok gördüm. Garantiye göndereceğim zaten bu gidişle. Canımı sıkmaya başladı bu konu.
Anlamadığım şey webde gezinirken veya masaüstünde takılırken oluyor. Oyun oynarken 1 kere bile karşılaşmadım.
Hayır, WattMan normalde de crash yapabilen bir şeydi o başka. Kara ekran zaten bir hata olduğu için WattMan sadece size bunun olduğunu belirten bir arayüz. Sizde kara ekran oluyorsa bunun WattMan ile değil büyük ihtimalle fiziksel arızanın olduğunun göstergesi. Zaten forumda böyle bir yanılgı var ancak bu kara ekran hataları ile WattMan'ın alakası yok.

Bunu şöyle açıklayayım, elektrikler gittikten sonra PC'yi açın WattMan uyarısı verecek. :)

Hayır, WattMan normalde de crash yapabilen bir şeydi o başka. Kara ekran zaten bir hata olduğu için WattMan sadece size bunun olduğunu belirten bir arayüz. Sizde kara ekran oluyorsa bunun WattMan ile değil büyük ihtimalle fiziksel arızanın olduğunun göstergesi. Zaten forumda böyle bir yanılgı var ancak bu kara ekran hataları ile WattMan'ın alakası yok.

Bunu şöyle açıklayayım, elektrikler gittikten sonra PC'yi açın WattMan uyarısı verecek. :)
Hocam anladım şimdi. Benim sorunum wattman değilmiş. Siyah ekranmış. Hocam o zaman siyah ekran hatası için ayrı bir konu açayım ben. Haklısınız normal bilgisayarın düğmesine basılı tutarak kapatıp açınca da wattman uyarısı veriyor.

Hocam bana net bir argüman lazım. Yani RX 6600 al yat veya şunu al bir sorun yaşama gibi.
Sorun yaşama ihtimalim sıfıra yakın olsun diyorsanız tek çare NVIDIA. NVIDIA tarafından bütçenize yakın olarak 1660S, bütçe artarsa 2060 veya 3050 bakabilirsiniz. Eğer sorun yaşarsam çözerim, problem olmaz diyorsanız RX6600 mesajdaki tüm kartlardan güçlü.

Yeni konular

Geri
Yukarı