R5 5500 işlemci soğutucu söküldüğünde her seferinde termal macun yenilenmeli mi?

Kustuner6

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm.
İlk öncelikle yeni aldığım AMD Ryzen 5500 işlemciyi eski işlemciyi sökerek işlemciyi güzel bir şekilde anakarta koydum fakat stok fanın arkasında termal macun vardı aldığımda hazır bir şekilde gelmişti. Fanı takarken yanlış monte ettiğim için çıkarıp iki üç defa denedim. Sonunda taktım bir vidayı çok sıktığım için havaya kalkıyordu. Yavaş yavaş hepsini aynı sıktığımda güzelce oturdu burada bir problem yok.
Sorum şu ki her fanı kaldırdığımda ufakta olsa işlemciyle temas halindeydi doğal olarak termal macun herhangi bir problem yaşar mıyım tekrar çıkarıp termal macunu yenilemem gerekiyor mu? Yeni aldığım için biraz bu problem oldu benim için teşekkür ederim.

Eğer sistemi çalıştırmadıysan problem olmaz ama sistemi çalıştırdıktan sonra soğutucuyu söktüysen macun yenilemen daha doğru olur.
Hayır çalıştırmadım sıcaklıklara baktığım zaman PUBG girdigim zaman aniden 75 80 dereceye çıkıp yavaş yavaş iniyordu ve 65 dereceye sabitlendi

Hayır çalıştırmadım sıcaklıklara baktığım zaman PUBG girdigim zaman aniden 75 80 dereceye çıkıp yavaş yavaş iniyordu ve 65 dereceye sabitlendi
80 dereceye çıkması ve yavaş yavaş inmesi bir problemmi acaba araştırdığım zaman işlemci ağırlıklı oyun olduğu için yük biniyormuş sanırsam

Bu şekilde bir sorun olmaz. Sıcaklıklar da stok soğutucuya göre normal. Bu İşlemciler için stok soğutucu biraz yetersiz kalıyor bu nedenle yüksek sıcaklıklar görmeniz normal, termal macundan değil yani.

Bu şekilde bir sorun olmaz. Sıcaklıklar da stok soğutucuya göre normal. Bu İşlemciler için stok soğutucu biraz yetersiz kalıyor bu nedenle yüksek sıcaklıklar görmeniz normal, termal macundan değil yani.
içimi rahatlattınız işlemcinin üzerine fanı koyduğumda tek bir yerden sıktım vidayı ve öbür taraftaki vidalar havaya kalktı oyuzden çıkarıp takmam gerekiyordu

Sök tak yaparken soğutucu bloğunda ve işlemci üstünde bazı yerlerde boşluklar oluşuyor. Eğer takarken macunu güzel yayıp taktıysanız sorun yok ancak düzeltmeden otursun diye taktıysanız az da olsa ısınacağını düşünüyorum.

Sök tak yaparken soğutucu bloğunda ve işlemci üstünde bazı yerlerde boşluklar oluşuyor. Eğer takarken macunu güzel yayıp taktıysanız sorun yok ancak düzeltmeden otursun diye taktıysanız az da olsa ısınacağını düşünüyorum.
Lapa gibiydi yeni olduğu için baya üstünde iki katlı bir macun vardı

Bunu yazmaya gelmiştim. Fakat sanırım o boşluklar ısınıp soğudukça kendiliğinden kayboluyorda olabilir.

İşlemci kullanımına göre sıcaklık değişkenlik gösterir. Ben 85 dereceyi gördüğümü hatırlıyorum. Arka fandan ısıtmalı klima gibi hava çıkıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı