R5 5500 PC vs. i5 12400F PC vs. R5 5600 PC

12400F taraftarıyım sebebi yükseltmeye daha açık işlemci değiştirmeye gerek yok sadece anakart değişip DDR5 geçebilirsin ileride. Ama Intel yine soket mi değişecek acaba öyle bir şey vardı sanki.

Tekrar anakart değişecek masrafa giremeyebilirim galiba uzun bir süre boyunca hocam. i5 12400F'in çok güçlü bir işlemci olduğunu biliyorum ancak RTX 2060'ın yetmeyeceğinden korkuyorum.

6650XT olan sistem daha mantıklı ama o fiyat nerede var hocam?

Mersin de oturuyorum hocam. İkinci el mantıklı 2 veyahut 3 sistem denk geliyor bazen.

AAA oyunlarda 5500-6650 XT Online oyunlarda ise 5600-6600 sistem bariz daha iyi performans verir.

Yazılım yoğunluklu kullanacağım. Elbette oyunda oynanır orası ayrı mesele. 5600-6600 sisteme yanaşmayı düşünmeme sebebim RAM 8 GB ve herhangi bir depolaması olmaması. Aklımı kurcalıyor o yüzden.

Rica ederim, hayırlı olsun.

Çok sağ olun hocam.

Tekrar anakart değişecek masrafa giremeyebilirim galiba uzun bir süre boyunca hocam. i5 12400F'in çok güçlü bir işlemci olduğunu biliyorum ancak RTX 2060'ın yetmeyeceğinden korkuyorum.

Mersin de oturuyorum hocam. İkinci el mantıklı 2 veyahut 3 sistem denk geliyor bazen.

Yazılım yoğunluklu kullanacağım. Elbette oyunda oynanır orası ayrı mesele. 5600-6600 sisteme yanaşmayı düşünmeme sebebim RAM 8 GB ve herhangi bir depolaması olmaması. Aklımı kurcalıyor o yüzden.

Çok sağ olun hocam.

AM4 soketin ömrü bitti eğer Ryzen 5000 serisi bir şey alırsan yeni sistemde komple değiştirmen gerekecek işlemci dahil.

Geri
Yukarı