R5 5500 - RTX 2060 FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11
Eki Görüntüle 1925608

Ekran kartınızla aynı ama "super" olmasına rağmen bile FPS değerleri 250-300 arası yani aldığınız değerlerin pek garip olduğunu sanmıyorum.

Şöyle bir durum var en düşük ayarlarda alıyorum bu FPS'i benim ile aynı sistem olan bir başkası 350 FPS alıyor o yüzden tuhaf geliyor.

Şöyle bir durum var en düşük ayarlarda alıyorum bu FPS'i benim ile aynı sistem olan bir başkası 350 FPS alıyor o yüzden tuhaf geliyor.

Aynı sistemi olan kişinin 350 FPS aldığına emin misiniz? Arkadaşınız falan mı? Aynı sistem olduğuna emin misiniz?

Evet hatta birazdan size ekran goruntusu de atacagim.

BIOS'tan XMP açtınız mı, bazen açsanız da XMP aktif olmuyor ramin frekans değerini kontrol edin eğer sorun varsa manuel olarak maksimum ram frekansının (3200'ün bir altı) bir alt frekansına ayarlayıp o şekilde deneyin.

BIOS'tan XMP açtınız mı, bazen açsanız da XMP aktif olmuyor RAM'in frekans değerini kontrol edin eğer sorun varsa manuel olarak maksimum RAM frekansının (3200'ün bir altı) bir alt frekansına ayarlayıp o şekilde deneyin.

Şu an tekrardan Windows 11 kurdum ve hiçbir drıver kurmadan sıstem ne yuklerse o sekıl de kontrol saglıcam NVIDIA 456.71 surucusunu kurdu bakalım ne olacak Valorant ınsın default sekılde kontrol edecegım. XMP aktıf 3200 de kontrol ettım ben de ondan suphelenmıstım.

Şu an tekrardan Windows 11 kurdum ve hiçbir drıver kurmadan sıstem ne yuklerse o sekıl de kontrol saglıcam NVIDIA 456.71 surucusunu kurdu bakalım ne olacak Valorant ınsın default sekılde kontrol edecegım. XMP aktıf 3200 de kontrol ettım ben de ondan suphelenmıstım.

NVIDIA'nin sistesinden en son sürücüyü kurun.

NVIDIA'nin sistesinden en son sürücüyü kurun.

Pekı drıverları bır program ıle guncelleyeyım mı? Yoksa Windows 11'ın otomatık kurdugu drıverlar ıle mı devam edeyım?

Pekı drıverları bır program ıle guncelleyeyım mı? Yoksa Windows 11'ın otomatık kurdugu drıverlar ıle mı devam edeyım?

Aşağıda verdiğim NVIDIA'nın kendi resmi sitesinden kurun setupu başlatın gerisi gelir. Kesinlike otomatik sürücü kuran programlar yüklemeyin. Windows 11'in kurduğu sürüm eski bir sürüm güncel değil yani.

Aşağıda verdiğim NVIDIA'nın kendi resmi sitesinden kurun setupu başlatın gerisi gelir. Kesinlike otomatik sürücü kuran programlar yüklemeyin. Windows 11'in kurduğu sürüm eski bir sürüm güncel değil yani.

Şu an BIOS'a girdim ve RAM frekansları 2133 de gözüküyor 3200 MHz geri çekip kaydedip çıktım fakat bu sefer de PC açılmıyor kasa çalışıyor ama ekran yok.

Şu an BIOS'a girdim ve RAM frekansları 2133 de gözüküyor 3200 MHz geri çekip kaydedip çıktım fakat bu sefer de PC açılmıyor kasa çalışıyor ama ekran yok.

BIOS ayarları yaptım şu an duzeldı gıbı sanırım oyuna gırıp antrenman modunda baktım ve 400 FPS'den 700 FPS'e çıktı Mac ıcınde bakalım aynı sekıl de olursa cok sevıneceğim sanırım.

1693514463284.png

Iste cozdum sorunu BIOS'tan birçok verı tasarruf ıcın ayarları kapatıp RAM'lerı 3200 MHz cektım ve Core parkıng kapattım orta ayarlarda 1920 1080 sekılde 300-420 FPS arası alıyorum.

BIOS ayarları yaptım şu an duzeldı gıbı sanırım oyuna gırıp antrenman modunda baktım ve 400 FPS'den 700 FPS'e çıktı Mac ıcınde bakalım aynı sekıl de olursa cok sevıneceğim sanırım.

1693514463284.png

Iste cozdum sorunu BIOS'tan birçok verı tasarruf ıcın ayarları kapatıp RAM'lerı 3200 MHz cektım ve Core parkıng kapattım orta ayarlarda 1920 1080 sekılde 300-420 FPS arası alıyorum.

456.71 surumu ıle oynuyorum bu arada guncellemeden bu sekıl FPS.

Hala devam edıyor drop sorunu.

Evet arkadaşlar sorunu çözdum. SteelSeries Prime + farem da olan pollıng rate adlı ozellıgı 1000 Hz'den 500 Hz'e cekınce FPS droplar gıttı tamamen. Cok saçma bır cozum gıbı gelıcek ama CPU buna yanıt vermek ıcın yetısemedıgınden anlık olarak FPS droplar gırmesıne neden oluyormus. Program ıle ayar yapılabılıyor bu CPU'ya atamak vs ıcın ama ugrasmak ıstemedıgımden dırekt olarak 1000 Hz'den 500'e cektım dıleyen 250'ye cekıp deneyebılır aklınızda bulunsun.

Hala devam etmekte yardımcı olur musunuz ?

1693834463582.png

Tamamen temız bır Windows 11 kurup tek tek el ıle tum drıverları kurdum NVIDIA 517.48 surucusunu yukledım. BIOS'tan ıslemcıyle ılgılı her şeyı o.c yaptım ve XMP modu etkınlestırdım. Yapabileceğim hiçbir şey kalmadı artık gereksız servıslerı kapattım vs. ama hala aynı.

4.png

Guncelleme.
Fotografta bellı olmamıs olsa da adam varken GPU watt degerı 70'lere dusuyor adam yokken bos ekran ıse 100'e cıkıyor. Bu ıstatıstık cok tuhafıma gıttı.

5.png

4.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı