R5 5500 RTX 3050 Sistem Görüntü Vermiyor

yigitoner

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar, yeni bir sistem aldım. Parçaları bugün kargo ile geldikten sonra toplamaya başladım. Daha önce birçok defa kasa montajı yapmıştım ancak herhangi bir şekilde montaj sonrası ekran gelmemesi ile karşılaşmamıştım. Ekran kartı, anakart ve kasa fanlarının ışığı sorunsuz çalışıyor. Klavye veya mouse ön panele veya anakart üzerine takmaya çalıştığım zaman ise herhangi bir tepkime alamıyorum. HDMI bağlantısı ile ekran karta ve anakarta ayrı ayrı takarak denedim yine görüntü alamadım. RAM ve Ekran kartını söküp çıkarttım. Sonuç hiçbir şekilde değişmedi. BIOS kurmak istesem bile klavye taktığımda yanıt alamadığım için ne yapacağımı bilemedim. Çözümü olan veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. İyi sosyaller.

CPU Ryzen5 5500, MB MSI B550M-PRO, GPU MSI 3050 Gaming X

Detaylı bir araştırmasını yaparım işlemci kalmıyor göründüğü kadarıyla videoya dikkat ettim. Sizin için 5 dakika ise emin olun sabahtan beri bununla uğraştığım için benim 1 saatimi alır:)
Flash sorununuzu çözer diye düşünüyorum hocam. Umarım işin sonunda oh be oldu dersiniz.

Detaylı bir araştırmasını yaparım işlemci kalmıyor göründüğü kadarıyla videoya dikkat ettim. Sizin için 5 dakika ise emin olun sabahtan beri bununla uğraştığım için benim 1 saatimi alır:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı işlemin Türkçe versiyonu bunada isterseniz bir göz atın.
Kutudan anakartınızı tam ögrenin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı işlemin Türkçe versiyonu bunada isterseniz bir göz atın.
Kutudan anakartınızı tam ögrenin.
Anakartım üzerinde video içeriğindeki tuş mevcut değil. O yüzden en sağlıksı bir arkadaşın yorumu gibi kasa dışında tekrar toplayacağım. Aynı sonucu elde edersem yarın artık farklı alternatifler arayacağım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim..

RAM'leri eğer Dual channel ise 1x3 ya da 2x4 şeklinde taktınız mı? Ya da sistemi başlatmak için gerekli olan Audio, Power gibi tek pinli kabloları anakarta monte ettiniz mi? Ya da doğru monte ettiniz mi?

Güzel sorular arkadaş birçok kez montaj yaptım deyince es geçtik oraları.

Anakartım üzerinde video içeriğindeki tuş mevcut değil. O yüzden en sağlıksı bir arkadaşın yorumu gibi kasa dışında tekrar toplayacağım. Aynı sonucu elde edersem yarın artık farklı alternatifler arayacağım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Dostum anakart kutusunun ön yüzünün fotosunu atar mısın?
Sorun BIOS Update'den dolayı ise tanıdık bilgisayarcıda kasayı götürerek R5 3600 gibi eski nesil işlemci takıp BIOS Update yapılır. Tanıdık olmasa dahi uygun bir fiyata başında siz durmak kaydıyla yaptırabilirsin toplam 5 dk lık bir işlem.
Ya da uğraşamam vaktim imkanım yok derseniz ve yeni aldıysanız firmayla görüşün kargoyla yollarsınız servis ücretsiz BIOS Update yapıp göndersin.

Son düzenleme:

Sorun BIOS Update'den dolayı ise tanıdık bilgisayarcıda kasayı götürerek R5 3600 gibi eski nesil işlemci takıp BIOS Update yapılır. Tanıdık olmasa dahi uygun bir fiyata başında siz durmak kaydıyla yaptırabilirsin toplam 5 dk lık bir işlem.
Anakartta flash yapabiliyor bi kendini denesin bence. B550m proda var benim attığım video da ama sabaha anca haber alırız gibi.

Anakartta flash yapabiliyor bi kendini denesin bence. B550m proda var benim attığım video da ama sabaha anca haber alırız gibi.
Merhabalar, sizin attığınız vdh modeli ancak benimki b550m pro olduğundan bende mevcut değildi. Eski nesil bir amd işlemci takarak bios update gerçekleştirdim ve bios ekranına artık erişebiliyorum.

Ya da uğraşamam vaktim imkanım yok derseniz ve yeni aldıysanız firmayla görüşün kargoyla yollarsınız servis ücretsiz BIOS Update yapıp göndersin.
Dediğiniz gibi tanıdık bir bilgisayarcı arkadaşıma gösterdim ve bios update gerçekleştirdik. Sorun çözülmüş oldu:) Bios ayarlarını yaptıktan sonra windows kuracağım. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Böyle bir sisteme monitör almadım. Mevcut bir monitör boyutlarında televizyonum var. HDMI ile bağlantı yaptığım zaman ara sıra sinyal yok diyor, demin bios ekranı için bağladığımda da aynı sıkıntıyı yaşadım. Böyle bir sorunun sebebini biliyor musunuz? Yoksa konu çözümlenmiştir. Vakit ayırıp emek veren arkadaşlara teşekkürler.

Merhaba, sizin attığınız VDH modeli ancak benimki B550M Pro olduğundan bende mevcut değildi. Eski nesil bir AMD işlemci takarak BIOS Update gerçekleştirdim ve BIOS ekranına artık erişebiliyorum.

Dediğiniz gibi tanıdık bir bilgisayarcı arkadaşıma gösterdim ve BIOS Update gerçekleştirdik. Sorun çözülmüş oldu:) BIOS ayarlarını yaptıktan sonra Windows kuracağım. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Böyle bir sisteme monitör almadım. Mevcut bir monitör boyutlarında televizyonum var. HDMI ile bağlantı yaptığım zaman ara sıra sinyal yok diyor, demin BIOS ekranı için bağladığımda da aynı sıkıntıyı yaşadım. Böyle bir sorunun sebebini biliyor musunuz? Yoksa konu çözümlenmiştir. Vakit ayırıp emek veren arkadaşlara teşekkürler.

HDMI kablosunda bir sorun olmadıgından emin misiniz?
Sonraki aşama monitor testi elinizde laptop oldugunu söylemiştiniz onu kabloyla TV'ye baglayın aynı sorunu yaşayacak mısınız
Gerçi her türlü farklı bir HDMI kablosu şart.

Son düzenleme:
Merhabalar, sizin attığınız vdh modeli ancak benimki b550m pro olduğundan bende mevcut değildi. Eski nesil bir amd işlemci takarak bios update gerçekleştirdim ve bios ekranına artık erişebiliyorum.

Dediğiniz gibi tanıdık bir bilgisayarcı arkadaşıma gösterdim ve bios update gerçekleştirdik. Sorun çözülmüş oldu:) Bios ayarlarını yaptıktan sonra windows kuracağım. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Böyle bir sisteme monitör almadım. Mevcut bir monitör boyutlarında televizyonum var. HDMI ile bağlantı yaptığım zaman ara sıra sinyal yok diyor, demin bios ekranı için bağladığımda da aynı sıkıntıyı yaşadım. Böyle bir sorunun sebebini biliyor musunuz? Yoksa konu çözümlenmiştir. Vakit ayırıp emek veren arkadaşlara teşekkürler.
Sonunda sevindim Kabloda sorun olabilir başka kablo varsa deneyin yada başka hdmi portu varsa deneyin.

Geri
Yukarı