R5 5500 RTX 3050 Sisteme Windows 11 Yüklenir mi?

talhacosan

Centipat
Daha fazla  
RAM
Goodram 8x2 3200mhz
SSD veya HDD modeli
MLD 250GB 3300/3100
Ekran kartı
RTX 3050
Anakart
Asus Tuf A520M Plus
İşlemci
Ryzen5 5500
Yeni bilgisayarda Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. Önceden Windows 11 kullanmış 3 arkadaşıma sordum. 3'ü de yok kötü, rahat edemezsin, oyunlar kasıyor, uygulamalar yavaş gibi sebepler belirtti. Sizin Windows 11'de artı ve eksi olarak gördüğünüz şeyler nelerdir? Ve Windows 11 mi yoksa Windows 10 mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bilgisayarda Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. Önceden Windows 11 kullanmış 3 arkadaşıma sordum. 3'ü de yok kötü, rahat edemezsin, oyunlar kasıyor, uygulamalar yavaş gibi sebepler belirtti. Sizin Windows 11'de artı ve eksi olarak gördüğünüz şeyler nelerdir? Ve Windows 11 mi yoksa Windows 10 mu?

W11 Windows 10'un süslü hali Windows 10 da sorun yoksa geçmenin bir mantığı yok sorun olarak tek tük var ama öyle son güncellemelerde rahatsız edici çok bir şey yok tamamen sizin görsel zevkinize bağlı.

Win10 kullanıyorsan Win11'e geçebilirsin. Beğenmezsen ayarlardaki geri dönme kısmından geri dönebilirsin. Sıfırdan Win11 kurmana gerek yok.
Sıfırdan kurmaz ise sorun yaşama olasılığı fazla, 1 ay sonunda benim başlangıçtaki arama çubuğu bozuldu. Ne yaparsam yapayım düzelmedi. Zaten 11'i sevmemiştim, tekrar 10'a dönmek için bahanem oldu. Geçilecekse de format ile geçilmesini öneririm.

Sıfırdan kurmaz ise sorun yaşama olasılığı fazla, 1 ay sonunda benim başlangıçtaki arama çubuğu bozuldu. Ne yaparsam yapayım düzelmedi. Zaten 11'i sevmemiştim, tekrar 10'a dönmek için bahanem oldu. Geçilecekse de format ile geçilmesini öneririm.

ISO dosyası yazdırdım ve direkt temiz bir kurulum yapacağım.

W11 Windows 10'un süslü hali Windows 10'da sorun yoksa geçmenin bir mantığı yok sorun olarak tek tük var ama öyle son güncellemelerde rahatsız edici çok bir şey yok tamamen sizin görsel zevkinize bağlı.

Hocam Windows 10'u neredeyse bir 5 senedir kullanıyoruz artık aynı arayüz çok sıkıcı gmeye başladı ama onun dışında Windows 10'da yaşadığım pek problem yok.

Kullanırsın ama Windows 10 daha hızlı.

Birkaç video izledim ve oyundan oyuna FPS değerlerinin değiştiğini gördüm mesela Windows 10 neredeys bir 7 - 8 FPS önde ama bazen Windows 11 10 FPS önde bence 5 - 10 FPS'den bir şey olmaz zaten Full performans ayarlarında kullanacağım.

ISO dosyası yazdırdım ve direkt temiz bir kurulum yapacağım.

Hocam Windows 10'u neredeyse bir 5 senedir kullanıyoruz artık aynı arayüz çok sıkıcı gmeye başladı ama onun dışında Windows 10'da yaşadığım pek problem yok.

Birkaç video izledim ve oyundan oyuna FPS değerlerinin değiştiğini gördüm mesela Windows 10 neredeys bir 7 - 8 FPS önde ama bazen Windows 11 10 FPS önde bence 5 - 10 FPS'den bir şey olmaz zaten Full performans ayarlarında kullanacağım.

W11 de de öyle aman aman bir şey yok ki gözle görülen bir tek görev çubuğu farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı