R5 5500 RTX 3060 sistem alınır mı?

Sadece ekran kartı için söylediğimi kim söyledi? İşlemciyi satıp 5600 alması her türlü daha iyi. Fiyat farkına fazlasıyla değecek performans sergiliyor. Gelecek adına da mantıklı.
3060 için sergilemiyor. Bellek kontrolcüsü güzel bu işlemcinin, 4133/4266 MHz ve alt zamanlamaları ayarlanmış RAM'lerle desteklenirse 1080P'de RX 6800 besleyebilecek bir işlemci.

Arkadaş monitör de yazdığından ikinci el set olarak alıyor olabilir. Herkes keşke 5600 olsaydı yazmış.

Arkadaşın monitörü 144 Hz. Bu sistemin 144 FPS'ten düşük verdiği işlemci ağırlıklı oyun söyleyin bana.
Tabiki isteyin yeter mesela Battlefield 2042 biliyorsunuzki CPU zorlatan bir oyun yüksek ve ultra ayarlarda 70-90 fps arası oynar eğer server full 64vs ise bu oran çok düşebilir özellikle patlama ani şeyler vb. Ben açıkçası mediumda bile o işlemcinin iyi iş yapamayacağına eminim.

Tabiki isteyin yeter mesela Battlefield 2042 biliyorsunuzki CPU zorlatan bir oyun yüksek ve ultra ayarlarda 70-90 fps arası oynar eğer server full 64vs ise bu oran çok düşebilir özellikle patlama ani şeyler vb. Ben açıkçası mediumda bile o işlemcinin iyi iş yapamayacağına eminim.
5600'ün 4 kat fazla FPS vereceğini mi sanıyorsunuz anlamadım ki. Bu oyunun optimizasyonu sorunlu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
5600'ün 4 kat fazla FPS vereceğini mi sanıyorsunuz anlamadım ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok efendim siz sordunuz ben cevapladım :) ama şu var Ryzen 5 5600 o oyunu DLSS ile mediumda +100'lere çıkarabilir ama Ryzen 5 5500 ile bu olası olmayabilir ve YouTube videoları genellikle doğru göstermez Battlefield serisini çok oynamış birisi olarak söylüyorum o oyunda grafik gibi çok kişi sayısı, map ve oyun esnasında FPS düşürücek şeyler dediğim gibi patlama tankların savaş içinde füzenin ani yıkımlar yapması cart curt... Gelelim konuya şu dönemde R5 5600'ün kaldırabileceği oyunları r 5 5500'ünde kaldırması doğrudur ama bu ileri yıllarda değişebilir bildiğiniz üzere bir sürü CPU zorlatacak oyunlar çıkacak.

Gelelim konuya şu dönemde R5 5600'ün kaldırabileceği oyunları r 5 5500'ünde kaldırması doğrudur ama bu ileri yıllarda değişebilir bildiğiniz üzere bir sürü CPU zorlatacak oyunlar çıkacak.
5600 ile 5500 çekirdek gücü olarak %6-10 fark var sadece. 5500 ve 5600G sanıldığı kadar kötü işlemciler değiller. Donanım Arşivi'nin yaptığı video yüzünden bir algı oluşmuş. 5500'ün ömrü dolduğunda 5600'ün de ömrü dolmuş olacak.

Son düzenleme:
  • ASUS B450M Dragon AM4.
  • Ryzen 5 5500.
  • PNY XLR8 RTX 3060.
  • 2x8 Neo Forza 3000MHz RAM.
  • EVGA supernova GT 650W 80+ Gold PSU.
  • 250 GB M.2 SSD SATA hızında olanlardan.
  • AOC G2460pf.
  • Ekran: 144 Hz 1 ms.

Sizce bu kasa alınır mı? The Last of Us gibi oyunları oynatır mı?

Fiyat: 12000.

Bütçeyi az daha artırsanız AMD Ryzen 5600 öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı