R5 5500 - RTX 3060 sistem Valorant'ta 100 FPS veriyor

gialen

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE 12GB RTX 3060 / RYZEN 5 5500 / 16GB HYPERX FURY RAM / GIGABYTE A520M K ANAKART
RTX 3060 Ryzen 5 5500 16 RAM sistemle Valorant'ta 100-180FPS arası alıyorum sebepsizce, ayarlar en düşükte, çok izlekli görselleştirme açık.

RTX 3060 Ryzen 5 5500 16 RAM sistemle Valorant'ta 100-180FPS arası alıyorum sebepsizce, ayarlar en düşükte, çok izlekli görselleştirme açık.
Ayarları en düşüğe almak çok saçma. Grafikleri arttırdıkça ekran kartına binen yük artar ve fpsin de artar.

BIOS güncel mi ve diğer driverlar.
XMP açıkmı.
Arkada çalışan bilmediğiniz programlar varsa Görev Yöneticisi'nden bakın.
Bende i3 12100F var RX6600 var 200 150 arası alıyorum çatışmada basede 350 falan oyunda optimizsyon sorunu var.

Hocam benim ekran kartım sizinkinin iki katı ben de aynı sorun. Abartmayın FPS i Valorantta hangi sistem olursa olsun herkes aynı FPS değerini alıyor. Arkadaşımda aynı sorundan mağdur.

RAM'in tek kanal mi?

Çift.

BIOS güncel mi ve diğer driverlar.
XMP açıkmı.
Arkada çalışan bilmediğiniz programlar varsa Görev Yöneticisi'nden bakın.
Bende i3 12100F var RX6600 var 200 150 arası alıyorum çatışmada basede 350 falan oyunda optimizsyon sorunu var.

XMP'nin ne olduğunu bilmiyorum, BIOS ve diğer driverlar güncel. Önceden CPB açıktı stok soğutucu kullandığım ve çok ısındığı için kapatmıştım o zaman da yaklaşık 150-200 FPS arası alıyordum ama sorun yaratmıyordu çünkü 144'ün altına düşmüyordu.

Ekleme: Araştırdım, hocam XMP Intel CPU'larla alakalı bir ayar.

Çift.

XMP'nin ne olduğunu bilmiyorum, BIOS ve diğer driverlar güncel. önceden cpb açıktı stok soğutucu kullandığım ve çok ısındığı için kapatmıştım o zaman da yaklaşık 150-200 fps arası alıyordum ama sorun yaratmıyordu çünkü 144ün altına düşmüyordu

XMP Intel sistemler için. Ram frekansını arttırmaya yarıyor. AMD sistemler için DOCP bulunuyor.

Oyunun optimizasyonu her güncellemede yok oluyor zaten. CPB ile alakalı olabilir, açınca değerler ne hâle gelecek bakmak lazım.

CPB kapatmak yerine, işlemciye undervolt uygulamak daha mantıklı Bir çözüm. Hem sıcaklığı düşürebilir hem bir miktar overclock yaparak performansa katkı sağlayabilirsin.

XMP Intel sistemler için. RAM frekansını arttırmaya yarıyor. AMD sistemler için D.OC.P bulunuyor.

Oyunun optimizasyonu her güncellemede yok oluyor zaten. CPB ile alakalı olabilir, açınca değerler ne hâle gelecek bakmak lazım.

CPB kapatmak yerine, işlemciye undervolt uygulamak daha mantıklı bir çözüm. Hem sıcaklığı düşürebilir hem bir miktar overclock yaparak performansa katkı sağlayabilirsin.

Hocam undervoltlu halde zaten 1.2'de.

Geri
Yukarı