R5 5500 RTX 3060 sistemde elektrik kesintisi sonrası mavi ekran

9mer1234

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 2x8
SSD veya HDD modeli
Adata Legend 700
Ekran kartı
RTX 3060 12 GB
Anakart
A520-A PRO
İşlemci
R5 5500
Bu sabah PC açıkken elektrikler kesildi. Bende hemen fişleri çektim ve PSU kapadım. Elektrikler geldi ve her şeyi yerine oturtup PC'yi açtım, sistem güncelleniyor dedi bekledim ve PC açıldı ve sorunsuz bir şekilde oyun oynarken kulaklıktan bir ses geldi ve dondu mavi ekran verdi. Ama hata kodu yoktu bilgi toplanıyor yazıyordu. Sonra bilgisayarı kapatıp yeniden açtım ama monitore görüntü gelmedi.

Not: Bilgisayarcının yaptığı muhtemelen korsan olan W11 kullanıyordum.

Minidump dosyasını atar mısınız?
PC'sine ekran gelmiyor heralde konuyu açan kişinin anladığım kadarıyla. Mindump dosyası bildiğim kadarıyla atamaz.
Mavi ekran geldiğinde fotoğrafını vs. çekebilseydiniz koduna göre çözüm daha kolay bulunuyor. BİOS pilini çıkartıp 10dk bekletin sonra yeniden takın. BİOS ekranına falan hiç girilmiyor mu "del" tuşundan? Kasanın HDMI kablosunu doğru yere taktığınızdan da emin olun. Eğer denemeler sonrası ekran gelmezse garantisi varsa garantiye yollayın. Donanımsal bir hata da olmuş olabilir. Windows kurmak için bilgisayarcıya gitmeye gerek yok, Technopat'ın uefi windows 10 konusu var, ona göre USB hazırlayın ve kurun. Crack yapmanıza da gerek yok, ucuza bulduğunuz Windows anahtarı ile aktifleştirebilirsiniz.

PC'sine ekran gelmiyor heralde konuyu açan kişinin anladığım kadarıyla. Mindump dosyası bildiğim kadarıyla atamaz.
Mavi ekran geldiğinde fotoğrafını vs. çekebilseydiniz koduna göre çözüm daha kolay bulunuyor. BİOS pilini çıkartıp 10dk bekletin sonra yeniden takın. BİOS ekranına falan hiç girilmiyor mu "del" tuşundan? Kasanın HDMI kablosunu doğru yere taktığınızdan da emin olun. Eğer denemeler sonrası ekran gelmezse garantisi varsa garantiye yollayın. Donanımsal bir hata da olmuş olabilir. Windows kurmak için bilgisayarcıya gitmeye gerek yok, Technopat'ın uefi windows 10 konusu var, ona göre USB hazırlayın ve kurun. Crack yapmanıza da gerek yok, ucuza bulduğunuz Windows anahtarı ile aktifleştirebilirsin
Uzun süre geçti yine denedim ve busefer ekran geldi.normalde korsan kullandigim icin güncellenince önceden yine bozulmuştu ama busefer de oldu demekki korsan kullanmayacağım.format atmayı deneyeceğim.yapamazsam zaten bilgisayarcıya götürüp özellikle windowsu etkinleştirmemesini belirteceğim yinede sağolun moral verdiniz açıkçası

Yeni konular

Geri
Yukarı