R5 5500 RX 5500 XT sistemde görüntü gelmiyor

Philologically

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

AMD Ryzen 5500.
Corsair 8x2 DDR4 3000 MHz RAM.
High Power 700W 80+ Silver PSU.
MSI B450M Gaming Plus anakart.
AMD RX 5500 XT 8 GB ekran kartı.
480GB SSD (Sandisk) - 240GB SSD (Sandisk)- 1TB HDD (WD)

Sistemim yaklaşık bir senedir elektrik kesintisi sonrası açılışta ekrana görüntü vermiyordu. Manuel olarak düğmeyle kapatıp açınca düzeliyordu. Zaman içerisinde işlemci değiştirdim, PSU değiştirdim, SSD aldım taktım ama sorun hala devam ediyordu. Şu anda artık manuel olarak aç kapa yapınca da düzelmiyor ve anakart üzerindeki uyarı ışıklarında CPU fail ışığı yanıyor. Ya önceki de şimdiki işlemci de bozuk/bozuldu ya diğer parçalar sorunlu ama çoğu değişti ya da anakart bozuk. Fikrinizi almak ve yönlendirme yapmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Image 20.jpg
    Image 20.jpg
    115,7 KB · Görüntüleme: 11
Arkadaşlar merhaba,

AMD Ryzen 5500.
Corsair 8x2 DDR4 3000 MHz RAM.
High Power 700W 80+ Silver PSU.
MSI B450M Gaming Plus anakart.
AMD RX 5500 XT 8 GB ekran kartı.
480GB SSD (Sandisk) - 240GB SSD (Sandisk)- 1TB HDD (WD)

Sistemim yaklaşık bir senedir elektrik kesintisi sonrası açılışta ekrana görüntü vermiyordu. Manuel olarak düğmeyle kapatıp açınca düzeliyordu. Zaman içerisinde işlemci değiştirdim, PSU değiştirdim, SSD aldım taktım ama sorun hala devam ediyordu. Şu anda artık manuel olarak aç kapa yapınca da düzelmiyor ve anakart üzerindeki uyarı ışıklarında CPU fail ışığı yanıyor. Ya önceki de şimdiki işlemci de bozuk/bozuldu ya diğer parçalar sorunlu ama çoğu değişti ya da anakart bozuk. Fikrinizi almak ve yönlendirme yapmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.
Eski PSU'yu tekrar dener misin? PSU'dan kaynaklı gibi.

Hocam eski PSU'da da aynısını yapıyordu, belirtmemişim. Ayrıca eski PSU artık elimde değil. @Maxtoric

Durum güncelleme: benim sorunum CPU kaynaklıymış. Test edildi bozuk çıktı. Bazen aynı boot etmeme/siyah ekran sorunu PSU'dan olabiliyormuş ama CPU sorunu sanılıyormuş. İleride aynı sorunu yaşayan olursa bilgisi olsun istedim.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı