R5 5500 sistemde görüntü gelmiyor

UmutPerk

Kilopat
Daha fazla  
Yanlış hatırlamıyorsam servisler ücretsiz güncelliyordu.

Bugün bilgisayarcı flashback özelliği ile denemiş ve becerememiş. Sözde ASUS'ta arkadaşı varmış ve oradan BIOS güncelleme dosyası istemiş ve arkadaşı ona güncellese olmayabilirmiş vs. demiş öyle söyledi. Kasayı arkadaşa aldırıp kendisine denettireceğim.

Bugün bilgisayarcı flashback özelliği ile denemiş ve becerememiş. Sözde ASUS'ta arkadaşı varmış ve oradan BIOS güncelleme dosyası istemiş ve arkadaşı ona güncellese olmayabilirmiş vs. demiş öyle söyledi. Kasayı arkadaşa aldırıp kendisine denettireceğim.
Siz de yapabilirsiniz bence ne demek güncellenmiyor felan böyle mi kalacakmış hey arkadaş ya. Dostum 5000 serisi hariç farklı bir işlemci bulabilirsen onu tak öyle de dene mutlaka olmalı işlemci de hata yoksa.

Siz de yapabilirsiniz bence ne demek güncellenmiyor falan böyle mi kalacakmış hey arkadaş ya. Dostum 5000 serisi hariç farklı bir işlemci bulabilirsen onu tak öyle de dene mutlaka olmalı işlemci de hata yoksa.

Yarın arkadaşımdan rica ettim kasayı alıp yapabilir umarım eğer o da yapamazsa işlemcide problem olup olmadığını nasıl anlayacağım? Ryzen 5 3600X ile iş görür mü? En güncel BIOS güncellemesini indirmem kafi mi?

Son düzenleme:
Yarın arkadaşımdan rica ettim kasayı alıp yapabilir umarım eğer o da yapamazsa işlemcide problem olup olmadığını nasıl anlayacağım? Ryzen 5 3600X ile iş görür mü?
İş göreceğini düşünüyorum, işlemciye uygun bios update i yapmalısınız yerinizde olsam 1 ya da 2 farklı bios sürümüyle denerdim. Monitöre görüntü gelmesi için 2 3 dakika beklemeniz gerekebilir. Ben tam yine görüntü gelmedi diyip kapatacakken ayağa kalktım o anda geldi görüntü.

Bugün eve dönüp PC'ye elimi attım ve anakarttaki QLED özelliği sayesinde RAM'lerde sıkıntı olduğunu anladım. Arkadaşımdan RAM'ini alıp denediğimde görüntü geldi fakat bu sefer de Windows yüklenmiyordu, flashbelleğe Windows 10 yükleyip eski Windows'umu kurtarmayı başardım. Kendi RAM'lerimin teki çalışıyor diğerini takınca sistem açılmıyor büyük ihtimalle RAM'lerin biri bozuk. Yarın gidip değişim yapıp sistemimi tekrardan aktif şekilde kullanacağım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 70F09E65-74F1-4A43-A0F4-44445251A264.jpeg
    70F09E65-74F1-4A43-A0F4-44445251A264.jpeg
    95 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı