R5 5500 RX 6600 sistemde WattMan hatası

ozam2006

Picopat
Daha fazla  
Merhaba ocak başından beri aldığım sistemi kullanıyorum ve her Allah'ın günü her oyun acılırken WattMan hatası alıyorum. PC boş dursa da GPU çöküyor video izlerken de bir tek bu zamana kadar God of War oynayabildim o da çöküyordu ama açılıyordu, bu WattMan illetinden nasıl kurtulabilirim?

Sistem bilgisi.
  • GeIL 512 GB zenith p3l NVMe okuma 2000 MB-yazma 1500 MB M.2 SSD (GZ80P3L-512GP)
  • ASUS Prime B450M-K II 4400MHz(OC) M.2 AM4 mATX anakart.
  • GeIL 16 GB(2x8) EVO Spear 3200MHz CL16 DDR4 RAM (gasb416 GB3200C16bdc)
  • Game Booster GB-G5180b 600W 80+ tempered glass RGB USB 3.0 e-ATX mid Tower kasa.
  • AMD Ryzen 5 5500 4.20 GHz 6 çekirdek 19MB AM4 7nm işlemci.
  • ASUS Radeon RX 6600 Dual 8G 8 GB GDDR6 128 bit ekran kartı.

Çok büyük ihtimalle şu tenekeden kurtulmak çözecektir. Kalitesiz güç kaynaklarına hassastır AMD kartlar.

Sen yine de Sinerji'ye gönder komple kontrol etsinler sistemi.
sinerjiyle aldıktan iki hafta sonra konusmustum asus garantiye yollayın demişti az önce teknik servis talebi oluşturdum umarım sorunu çözerler

@ozam2006 ASUS'tan sağlam raporuyla dönebilir bu yaşanırsa sen direkt güç kaynağını ele. Ya da Sinerji'ye alın kardeşim kart sağlammış bulun sıkıntıyı diye gönder.

Oyunların ilk açılmasında siyah ekran ve Wattman düşürmesi bir yandan RAM de olabilir mi diyor. Benim RAM'ler ilk bozulduğunda bunun aynısını yaşamıştım. Sistem hiç rastgele reset attı mı?

@ozam2006 ASUS'tan sağlam raporuyla dönebilir bu yaşanırsa sen direkt güç kaynağını ele. Ya da Sinerji'ye alın kardeşim kart sağlammış bulun sıkıntıyı diye gönder.

Oyunların ilk açılmasında siyah ekran ve Wattman düşürmesi bir yandan RAM de olabilir mi diyor. Benim RAM'ler ilk bozulduğunda bunun aynısını yaşamıştım. Sistem hiç rastgele reset attı mı?
hocam yeni dönebiliyorum kusura bakmayın sistem reset derken hangi anlamda reset acaba

@ozam2006 kendliğinden yeniden başlatma oluyor mu?
yeni cevap verebiliyorum hocam kusura bakmayın teknik servisteydi bugün geldi yine aynı sorun bişey değişmedi teknik servisten ve sistem oto reset atmıyor bugün taktıgımdan beri iki kez mavi ekran yedim ard arda çok kez de donma çökme sorunu yaşadım

Yeni cevap verebiliyorum hocam kusura bakmayın teknik servisteydi bugün geldi yine aynı sorun bişey değişmedi teknik servisten ve sistem oto reset atmıyor bugün taktıgımdan beri iki kez mavi ekran yedim ard arda çok kez de donma çökme sorunu yaşadım

Demek sistemin kalanında bir hata var, başka bilgisayarda sorunsuz çalıştığına göre kartı eliyoruz.

Benim sana tavsiyem RAM'ler için Memtest86 yapmak ya da güç kaynağına yol verip iyisini almak. Sen her halükarda buraya bir konu aç mavi ekranı analiz etsinler. Kartının servise gidip sağlam raporuyla döndüğünü de ekle. Mavi ekran sonucu karta bağlanıyorsa %99 PSU kaynaklıdır.

Geri
Yukarı