R5 5500 RX 6600 Valorant FPS sorunu

xetHI5

Hectopat
Herkese merhaba, ben yeni sistem aldım. Valorant düşük ayarlarda FPS sorunu yaşıyorum. 200 270 FPS arası geliyor oyunda. hiçbir şey acık degil, yüksek degil yapmadım ayar kalmadı ama arttıramadım. sistemim mi yetersiz yardımcı olur musunuz?
İşlemci Ryzen 5500.
Ekran kartı RX 6600.
16 GB 3200MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, ben yeni sistem aldım. Valorant düşük ayarlarda FPS sorunu yaşıyorum. 200 270 FPS arası geliyor oyunda. hiçbir şey acık degil, yüksek degil yapmadım ayar kalmadı ama arttıramadım. sistemim mi yetersiz yardımcı olur musunuz?
İşlemci Ryzen 5500.
Ekran kartı RX 6600.
16 GB 3200MHz RAM.
Sorun olduğunu nasıl anladınız? belki normal değerlerdir sisteminiz için.

Sorun olduğunu nasıl anladınız? belki normal değerlerdir sisteminiz için.
Normalde sistem daha fazlasını veriyor hocam bir sıkıntı oldugu belli çözüm bulamadım İnternet test videolarına bakabilirsin

Sistemin normal sorunu yok driverlar güncel mi chipsetler kurulu mu kontrol et. Oyun ayarlarını kontrol et.

Oyun ayarlarım tamam ama chipset anakart hiç driver indirip kurmadım onu deneyim Windows 11 yükseltme fikri var aklımda o yüzden de yapabilir diyorum bilgi alırsanız sevinirim

Buradan modele göre seçin driverı WHQL kurun en son sürüm.
Sonra chipset bölümü var orada anakartınızın modeli neyse onu seçin kurun.
Ekran kartı amd girip kurmuştum bu farklı mi acaba sürüm olarak anlayamadım tam da

Ekran kartı amd girip kurmuştum bu farklı mi acaba sürüm olarak anlayamadım tam da
Bu arada anakart Asus dan girip indirmem gerekiyor sanırım öyle anladım Asus tuf b450 anakartım teşekkür ederim bilgiler için

Buradan modele göre seçin driverı WHQL kurun en son sürüm.
Sonra chipset bölümü var orada anakartınızın modeli neyse onu seçin kurun.
Anakart chipset yükledim amd ekran kartı driver denedim bios dahi günceledim sorunum halen devam ediyor

Son düzenleme:
Aldıgınız değerler normal görünüyor Ryzen 5 5500 yerine Ryzen 5 5600 ekleseydiniz biraz daha çok FPS alırdınız.

Değerler normal, 200-300 arası gidip geliyor bende de.
Ayarları yükseltince fps artıyor bu arada.

Aldıgınız değerler normal görünüyor Ryzen 5 5500 yerine Ryzen 5 5600 ekleseydiniz biraz daha çok FPSA
Aslında valorant icin yeterli oldugunu dusunuyorum videolarına bakdıgımda youtubeden karsılastırma aldıkları fps daha fazla valorant okadar guclu sisteme gerek duymuyor ryzen 5500 yeterlı oldugunu dusundum sorunum sistemsel bir nedenden dolayımı donanımsal hata oldugunu bılmıyorum

Ben yüksek düşük karışık 4X MSAA ile 300 FPS alıyorum i3 10105F RX 6600 ile.
bende anlayamadım dostum nedenın ne oldugunu ınanın çözemedim ryzen 5500 valorant 300fps vermesı kesınlıkle gerekıyor

Değerler normal, 200-300 arası gidip geliyor bende de.
Ayarları yükseltince fps artıyor bu arada.
Degerler bu sistem için normal degil kardeşim Aslında valorant icin yeterli oldugunu dusunuyorum videolarına bakdıgımda youtubeden karsılastırma aldıkları fps daha fazla valorant okadar guclu sisteme gerek duymuyor ryzen 5500 yeterlı oldugunu dusundum sorunum sistemsel bir nedenden dolayımı donanımsal hata oldugunu bılmıyorum

Arkadaşlar çözümü direk buldum 5600 geçiş yaptım tüm sorunlarım çözüldü çok şükür kesinlikle 5500 almayın valo csgo aşiri derece fark var kasma ani fps düşüşleri yok artık yani 2bin daha verin 5600 alın geçin

Geri
Yukarı