R5 5500 RX 6600 Valorant düşük FPS

gorko

Centipat
Daha fazla  
RX 6600 Ryzen 5500 sistemde düşük ayarlarda Valorant'ta 250 FPS civarı alıyorum bazen 180 FPS düşüyor.

Değerler düşük değil mi?

İşlemcinin ön belleği arkadaşın dediği gibi kötü ben 5600 okudum 5500 müş normal öyle olması bende 3600 var 270 280 alıyorum (düşük ayarlarda) ama 35mb ön bellek var. Aynı ekran kartına sahibiz mesela.

İşlemcinin ön belleği arkadaşın dediği gibi kötü ben 5600 okudum 5500 müş normal öyle olması bende 3600 var 270 280 alıyorum (düşük ayarlarda) ama 35MB ön bellek var. Aynı ekran kartına sahibiz mesela.

Önbellegin ne işe yaradıgını bilmiyordum çok mu kötü? Ne yapabilirim?

Önbellegin ne işe yaradıgını bilmiyordum çok mu kötü? Ne yapabilirim?

Öyle çok vasat değil ama CS:GO Valorant gibi oyunlar ön bellek ister o yüzden (işlemci önbelleği, CPU'nun hafızadaki verilere ulaşma süresini azaltan bir donanımdır. Ana belleğe(RAM) kıyasla küçük, hızlı ve işlemci çekirdeğine yakındır. Sık kullanılan veriler ya da en güncel veriler işlemci önbelleğinde saklanır.) Ön bellek aslıdna bu oyunlarda bayağı önemli.

Öyle çok vasat değil ama CS:GO Valorant gibi oyunlar ön bellek ister o yüzden (işlemci önbelleği, CPU'nun hafızadaki verilere ulaşma süresini azaltan bir donanımdır. Ana belleğe(RAM) kıyasla küçük, hızlı ve işlemci çekirdeğine yakındır. Sık kullanılan veriler ya da en güncel veriler işlemci önbelleğinde saklanır.) Ön bellek aslıdna bu oyunlarda bayağı önemli.

Tek çözüm işlemciyi değiştirmek mi?

AMD için önemli Intel ile daha düşük önbellekle daha yüksek FPS alabiliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı