R5 5500 - RX 6650 XT vs i3-12100F - RTX 3060

İlk linkten bir cümle "On a 6000 Series card I would be doing fine but my RX 5700XT cards drops frames all the time". Atmadan önce inceleseydin.

2 tane kaynak geneli bağlamaz GTA V gibi eski nesil motorlu oyunlarda sorun yaşayan her türlden kullanıcı var marka özelinde değil.

İlk linkten bir cümle "On a 6000 Series card I would be doing fine but my RX 5700XT cards drops frames all the time". Atmadan önce inceleseydin.

2 tane kaynak geneli bağlamaz GTA V gibi eski nesil motorlu oyunlarda sorun yaşayan her türlden kullanıcı var marka özelinde değil.
Hayır belirttiğim GTA 5 Sorunu sadece AMD GPU+CPU Sistemlerde oluyor.

Hayır belirttiğim GTA 5 Sorunu sadece AMD GPU+CPU Sistemlerde oluyor.

Anlıyorum. Bu arkadaş yalan söylüyor heralde.

Anlıyorum. Bu arkadaş yalan söylüyor herhalde.

Aynı sıkıntı değil benim belirttiğim sıkıntıda sadece saat akşam 7'den sonra FPS düşüyor ve bu da sabah 6'ya kadar devam ediyor. Ben yalan söylemiyorum.

Aynı sıkıntı değil benim belirttiğim sıkıntıda sadece saat akşam 7'den sonra FPS düşüyor ve bu da sabah 6'ya kadar devam ediyor. Ben yalan söylemiyorum.

Benim 3300X + 6600 XT kombinasyonumda hiç böyle düşüş olmadı, 3060 12 GB'ı taktım onda da yaşamadım. Şu anda tek sahip olmadığım donanım Intel işlemci. Münferit sıkıntılar olabilir bunlar.

Eğer ilk sistemdeki kart 5700 XT olsa tabii önermezdim lakin bu durumda 6650 XT'li sistem ağır basıyor benim için. Oyun + iş ya da yalnızca iş yapacaksa gönül rahatlığıyla 3060 12 GB edebilir ama Frisby ürünler değişmeli.

Benim 3300X + 6600 XT kombinasyonumda hiç böyle düşüş olmadı, 3060 12 GB'ı taktım onda da yaşamadım. Şu anda tek sahip olmadığım donanım Intel işlemci. Münferit sıkıntılar olabilir bunlar.

Eğer ilk sistemdeki kart 5700 XT olsa tabii önermezdim lakin bu durumda 6650 XT'li sistem ağır basıyor benim için. Oyun + iş ya da yalnızca iş yapacaksa gönül rahatlığıyla 3060 12 GB edebilir ama Frisby ürünler değişmeli.
3000 Serisi işlemcilerde bu sıkıntı yok sanırım.

Önerinize uyup 6650 XT'li sistem alacağım. DeepCool CC560 650W 80+ Tempered Glass LED USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa . Bu hem kasa hem güç kaynağı olarak bana sıkıntı yaratır mı uzun vadeli. Yani bu 6650XT'li sisteme herhangi bir şey eklemeden uzun süre idare eder miyim. Bidaha bütçe ayırmam çok zor olacak.

Önerinize uyup 6650 XT'li sistem alacağım. DeepCool CC560 650W 80+ Tempered Glass LED USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa . Bu hem kasa hem güç kaynağı olarak bana sıkıntı yaratır mı uzun vadeli. Yani bu 6650XT'li sisteme herhangi bir şey eklemeden uzun süre idare eder miyim. Bidaha bütçe ayırmam çok zor olacak.
Evet herhangi bir şey eklemeden uzun süre idare eder.

Evet herhangi bir şey eklemeden uzun süre idare eder.
Çok teşekkür ederim ilginiz için

İşlemciler genel olarak birbirine yakın. Bazı oyunlarda 5500 öne geçiyor bazılarında 12100F. Ancak CS GO, Valorant tarzı oyunlarda Ryzen 5 5500 6C/12T olmasından dolayı fark atıyor. VRAM olayına gelirsek 1080P de 8GB VRAM yeterli. Daha güçlü olmasından ve parça kalitesinin daha iyi olmasından dolayı ilk sistemi seçmek daha mantıklı.
teşekkür ederim hocam.

3000 Serisi işlemcilerde bu sıkıntı yok sanırım.

Tam sebebinden emin değilim maalesef. 12100F ve RX 6600 kombinasyonuna sahip birisinin sorunuyla ilgileniyordum geçtiğimiz haftalarda mevzunun temeli anakartın kuzey köprüsünün aşırı ısınmasına gitti.

10 gün önce de 6600 XT'nin yanına ikinci el 3060 12 GB ya da RX 6800 16 GB çekecektim bir baktım kullandığım programda 3060, 6950 XT'yi bile gömüyor CUDA sağolsun tercihim bu yönde oldu.

Geri
Yukarı