R5 5500 RX 6700 sistem aniden kapanıyor

Yusuf aktürk

Centipat
Daha fazla  
Yaklasık 1 sene oldu PC alalı geçen gün oyun oynarken bir anda kapandı. Forumlarda baktıgımsa ısıdan dolayı okudum OCCT ile testler yaptım hiçbirinde PC kapanmadı. Sonra GTA oynarken 1 2 kere kapandı CoD da kapattı. Sonra re oynarken bu sefer monitör kapandı kasa çalısıyor PC'ye rest attığımda geri geliyor ancak bu sever driver siliniyor AMD Software bu durumu çözümü nedir? Virüsten vs bir şeyden dolayı olabilir mi?

PC özellikleri.
RX 6700.
5 5500.
B450.
650 Corsair Power.

Son düzenleme:
İşlemci dahil tamamsa strese sokun ya da oynarken çöken oyunları oynayın.

Kasayı güzel bir temizledim RAM'ları vs çıkardım taktım yerleri sildim metal oldugu için ıslak mendili çıktım fanın arasından çevirdim bayağı temiz oldu bakacak şimdi teşekkürler sonuçları yazacağım deniyprum şimdi stres testinde bunların hepsini düşük voltajda yapayım değil mi sizin gösterdiginiz ayarda.

İşlemci dahil tamamsa strese sokun ya da oynarken çöken oyunları oynayın.

Yaklaşık benchmark yaptım 40 saniye yanlışlıkla ardından 10dk test yaptım genelde 65 70 arası gidip geldi average 65 civarı oyunlarda deneyeceğim şimdi.

Son düzenleme:
Kasayı güzel bir temizledim RAM'ları vs çıkardım taktım yerleri sildim metal oldugu için ıslak mendili çıktım fanın arasından çevirdim bayağı temiz oldu bakacak şimdi teşekkürler sonuçları yazacağım deniyprum şimdi stres testinde bunların hepsini düşük voltajda yapayım değil mi sizin gösterdiginiz ayarda.

Yaklaşık benchmark yaptım 40 saniye yanlışlıkla ardından 10dk test yaptım genelde 65 70 arası gidip geldi average 65 civarı oyunlarda deneyeceğim şimdi.
Aynen öyle, düşük voltajda test edin uzun süre oynayın kapanma olmazsa ayarları eski haline geri getirin ve tekrar uzun süreli test edin ve yine kapanmazsa sorun ısınma kaynaklı anlamına gelir ve sorun çözülmüş olur eğer kapanırsa PSU değişmeli ve 600w civarı almalısınız.

Aynen öyle, düşük voltajda test edin uzun süre oynayın kapanma olmazsa ayarları eski haline geri getirin ve tekrar uzun süreli test edin ve yine kapanmazsa sorun ısınma kaynaklı anlamına gelir ve sorun çözülmüş olur eğer kapanırsa PSU değişmeli ve 600W civarı almalısınız.

650W corsairmıs PSU oraya yanlış yazmısım kusura bakamyın gerı duzelttım.

650W corsairmıs PSU oraya yanlış yazmısım kusura bakamyın gerı duzelttım.
Tamamdır özetle şöyle;
Düşük voltaj testi geçerse: Sistem sağlıklı ama PSU ömrü azalmış olabilir.
Düşük voltaj testi düşük ısı değerleri ile geçemez ise: PSU arızalı olabilir ama siz yine de PSU değiştirmeden önce işlemci üzerindeki macunu yenileyin ve yine test edin.

Son düzenleme:
Tamamdır özetle şöyle;
Düşük voltaj testi düşük sıcaklık değerleri ile geçemez ise: PSU arızalı olabilir ama siz yine de PSU değiştirmeden önce işlemci üzerindeki macunu yenileyin ve yine test edin.

Şu ana kadar hiç kapanmadı sanırsam ısı kaynaklı gibi duruyor cunku saun 55 derecede hiç kapanmadan vs RE2 oynuyorum şu an.

Şu ana kadar hiç kapanmadı sanırsam ısı kaynaklı gibi duruyor cunku saun 55 derecede hiç kapanmadan vs RE2 oynuyorum şu an
Kendi hız değerlerinde sorun olmadıysa ısı kaynaklı ve çözülmüş oluyor ve imkanınız varsa kabloları arkadan dolandırın ki işlemci nefes alabilsin, işlemcinin sıcak havayı dağıtacağı alan kablolarla çevirili.

Tamamdır özetle şöyle;
Düşük voltaj testi düşük sıcaklık değerleri ile geçemez ise: PSU arızalı olabilir ama siz yine de PSU değiştirmeden önce işlemci üzerindeki macunu yenileyin ve yin.

Kendi hız değerlerinde sorun olmadıysa ısı kaynaklı ve çözülmüş oluyor ve imkanınız varsa kabloları arkadan dolandırın ki işlemci nefes alabilsin, işlemcinin sıcak havayı dağıtacağı alan kablolarla çevirili.

Hız değeri ne
Voltaji sıfırlım mı MSI Afterburner'dan.

Fabrika ayarına çevirip teste devam edin.

Sıfırlamaya bastım böyle sıfırlayınca böyle devam ediyorum kullanmaya.

1710594124821.png

Yeni konular

Geri
Yukarı