R5 5500 sistem alınır mı?

Bütçe
15000
Parçalar güzel hocam sadece anakartı buradan alırsanız çok daha ucuza gelir:
SSD olarak bunu alın ucuza çok daha iyi bir SSD:
500GB yerine de bunu alabilirsiniz:
Kasa ve PSU olarak da buna bak:

Teşekkür ederim düşüncelerinizi öğrenmek için rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
Bu kasa nasıl olur sizce belirtilen sıvı soğutma + anakart için.
MSI MAG FORGE 101M Tempered Glass RGB USB 3.2 Mid Tower Kasa

Ayrıca belirttiğim anakart nasıl sizce verilen paranın hakkını karşılar mı sizce?

Bu işlemci için bayağı ısınıyor yorumları okuyorum sizce yanlış bir tercih mi yapıyorum bu haliyle ekran kartsız 30 k yı buluyor

Teşekkür ederim düşüncelerinizi öğrenmek için rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
Bu kasa nasıl olur sizce belirtilen sıvı soğutma + anakart için.
MSI MAG FORGE 101M Tempered Glass RGB USB 3.2 Mid Tower Kasa

Ayrıca belirttiğim anakart nasıl sizce verilen paranın hakkını karşılar mı sizce?

Bu işlemci için bayağı ısınıyor yorumları okuyorum sizce yanlış bir tercih mi yapıyorum bu haliyle ekran kartsız 30 k yı buluyor

5.5k için iyi bir anakart hocam.
O kasa ise yetersiz gelir ve radyatör sığmaz attığım kasayı beğenmediyseniz bu da güzel:
Pahalı gelirse bu da iyidir:

Casper sistemleri alma topladığın sistemde SSD dışında iyi ama ucuza bunu al bence:

Merhaba hocam üstte verdiğiniz sistem sitesi güvenilir mi?
Ayrıca monitörüm.

Dell 31.5″ G3223D Fast IPS 165Hz 1ms QHD Adaptive Sync USB-C (DP+HDMI) yükseklik ayarlı Gaming monitör​

Bu bilgisayar 2 k görüntü destekliyor mu?

Merhaba hocam üstte verdiğiniz sistem sitesi güvenilir mi?
Ayrıca monitörüm.

Dell 31.5″ G3223D Fast IPS 165Hz 1ms QHD Adaptive Sync USB-C (DP+HDMI) yükseklik ayarlı Gaming monitör​

Bu bilgisayar 2 k görüntü destekliyor mu?

Güveniliridir ve 2K destekler.

Arkadaşlar merhaba 2 adet Hepsiburada üzerinden sistem buldum bir bunlara bir de benim düzdüğüme bakar mısınız vakit daralıyor artık almam lazım gerçekten bilen birileri var ise bana ciddi manada yardımcı olmasını bekliyorum. Devamlı forumda ismini gördüğüm için etiketledim. @messinicocugu

Ayrıca aşağıda belirttiğim sistemide ekran kartsız alacağım şu an 25 bin TL bütçemden dolayı iç aksamları kaliteli alıp 1 kaç ay sonra ekran kartını almak daha mantıklı geldi bütçeden dolayı. Değişecek parçalar var ise bilgili arkadaşlarımdan ciddi anlamda bir yardım istiyorum iyice kafam karıştı uzun bir süre idare edecek bir şey almak istiyorum her sene değiştirecek bütçem maalesef yok. Aşağıdaki sistem darboğaz, kasma, donma herhangi bir uyumsuzluk yaratır mı? Beni uzun bir süre idare eder mi? İnternetten parçaları demonte olarak söyleyeceğim için herhangi bir uyuşmazlık vb problem filan varsa lütfen belirtin. Aşağıdaki sistemde bir problem yok diyorsanız kaliteli uzun ömürlü 1 adet sıvı soğutma - 1 adette güç kaynağı önerir misiniz?

Ayrıca Ryzen 5 5600 ve Ryzen 7 5800x3D arasında kaldım. Aradaki 5 bin TL farka değiyor mu?

AMD Ryzen 7 5800X3D 3.4GHz 100MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
ASUS TUF GAMING B550M-E WI-FI 4600MHz (OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DP D-Sub mATX Anakart
ASUS Radeon TUF RX 6800 GAMING OC 16GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance LPX Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit Ram
SAMSUNG 1TB 980 NVMe M.2 SSD (3500MB Okuma / 3000MB Yazma)
SAMSUNG 500GB 980 NVMe M.2 SSD (3100MB Okuma / 2600MB Yazma)

@messinicocugu

Teşekkür ederim son bir soru daha sorup uzaklaşacağım sizide daha fazla meşgul etmek istemiyorum.

Üstte benim belirttiğim sistem için.

ASUS GT502 tempered glass USB 3.2 ATX mid Tower kasa​

Bu kasa nasıldır hem ileriye dönük hem de belirttiğim sıvı soğutma + anakart için uygun mudur? Ayrıca hava sürkülasyonu nasıl sizce?

@messinicocugu

Teşekkür ederim son bir soru daha sorup uzaklaşacağım sizide daha fazla meşgul etmek istemiyorum.

Üstte benim belirttiğim sistem için.

ASUS GT502 tempered glass USB 3.2 ATX mid Tower kasa​

Bu kasa nasıldır hem ileriye dönük hem de belirttiğim sıvı soğutma + anakart için uygun mudur? Ayrıca hava sürkülasyonu nasıl sizce?

Güzel bir kasa seçilebilir bence.

@messinicocugu
Merhaba belirtilen kasa stokta kalmadığı için şöyle bir alternatif buldum sizce nasıl değer mi yoksa beklemeli miyim? Bu kasada birkaç yıl işimizi görür mü? Ayrıca bu sistemdeki ekran kartı 2 k monitörü destekliyor mu?

Son düzenleme:
@messinicocugu
Merhaba belirtilen kasa stokta kalmadığı için şöyle bir alternatif buldum sizce nasıl değer mi yoksa beklemeli miyim? Bu kasada birkaç yıl işimizi görür mü? Ayrıca bu sistemdeki ekran kartı 2 k monitörü destekliyor mu?

Bu sistemi fotoğraftaki gibi yapıp alabilirsin:
Bir de 2K destekler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (31).png
    Ekran Görüntüsü (31).png
    213,8 KB · Görüntüleme: 11
Bu sistemi fotoğraftaki gibi yapıp alabilirsin:
Bir de 2K destekler.

500 GB M.2 yerine 1-2 TB olarak hangi seçeneği önerirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı