R5 5500 sistem CS'de düşük FPS veriyor

Grim Reaper

Hectopat
Yer
İzmir
Selam, yakın zamanda i5 7500'den R5 5500'e geçiş yaptım. Ama FPS testleri yaparken fark ettim ki şu an çok rezalet bir performans alıyorum. En bariz fark CS:GO'daydı. i5 7500 ile en yüksek ayarlarda bile 200 FPS alıyordum şu an 5500 ile Low ayarlarda o FPS'i asla yakalayamıyorum. Dust 2 de ölüm maçına girdim 120 FPS'leri falan bile gördü. Hatta en yükseğe aldım ayarları 70 FPS falandı siz düşünün. O kadar boşuna mı uğraştım işlemci anakart değiştireceğim diye? Çözüm önerileriniz varsa yardımlarınızı bekliyorum sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımda'da Ryzen 5 5500 var öyle bir sorun ile karşılaşmamış, tahminimce ekran kartından olabilir o lanet ekran kartı PCI-e 3.0'da gereksiz bir sorun 4.0'a çekseniz daha iyi olabilirmiş, 3.0'da kullandığımda bazı oyunlarda FPS'im GTX 1650 gücündeydi, 4.0'a geçtim bu kart o kart mı diye düşündüm.

Selam, yakın zamanda i5 7500'den R5 5500'e geçiş yaptım. Ama FPS testleri yaparken fark ettim ki şu an çok rezalet bir performans alıyorum. En bariz fark CS:GO'daydı. i5 7500 ile en yüksek ayarlarda bile 200 FPS alıyordum şu an 5500 ile Low ayarlarda o FPS'i asla yakalayamıyorum. Dust 2 de ölüm maçına girdim 120 FPS'leri falan bile gördü. Hatta en yükseğe aldım ayarları 70 FPS falandı siz düşünün. O kadar boşuna mı uğraştım işlemci anakart değiştireceğim diye? Çözüm önerileriniz varsa yardımlarınızı bekliyorum sağ olun.

Dediğim gibi ekran kartı tam performans almıyor 3.0'da drop yeme ihtimaliniz bile bulunuyor hatta Fortnite'de bir zamanlar 3.0 hatası vardı 5 FPS falan alıyordu belki çözmemiş olabilirler.

Çok acımayacak
Arkadaşımda'da Ryzen 5 5500 var öyle bir sorun ile karşılaşmamış, tahminimce ekran kartından olabilir o lanet ekran kartı PCI-e 3.0'da gereksiz bir sorun 4.0'a çekseniz daha iyi olabilirmiş, 3.0'da kullandığımda bazı oyunlarda FPS'im GTX 1650 gücündeydi, 4.0'a geçtim bu kart o kart mı diye düşündüm.

Dediğim gibi ekran kartı tam performans almıyor 3.0'da drop yeme ihtimaliniz bile bulunuyor hatta Fortnite'de bir zamanlar 3.0 hatası vardı 5 FPS falan alıyordu belki çözmemiş olabilirler.
Bu o kadar fark yapar mı ki? Pci 4.0 almayı düşündüm bu kart için ama pci 4 e geçmek ekstra 2000 TL falandı o yüzden vazgeçtim. Onun yerine Rx 6600 almayı planlıyorum. Planım yolunda giderse en geç öbür ayın 7 sinde almış olurum. Ama alamazsam ne olacak bu sorun böyle kalacak mı?

Sıcaklık değerleri ne durumda?
Temiz kurulum yaptınız mı?
Ayarlarda xmp açık mı?

Sıcaklık değerleri ne durumda?
Temiz kurulum yaptınız mı?
Ayarlarda xmp açık mı?
Sıcaklık 40 dereceden yukarı gitmedi stok fan kullanmıyorum zaten. Temiz kurulumdan ziyade formatladım bilgisayarı herşey silindi. Sadece Windows'u 0 dan yüklemedim. Xmp açıktır büyük ihtimalle bios güncellemesini bilgisayarcıya yaptırmıştım anakartım ve işlemcim tak çalıştıra uyumlu olmadığından.

Sıcaklık 40 dereceden yukarı gitmedi stok fan kullanmıyorum zaten. Temiz kurulumdan ziyade formatladım bilgisayarı her şey silindi. Sadece Windows'u 0'dan yüklemedim. XMP açıktır büyük ihtimalle BIOS güncellemesini bilgisayarcıya yaptırmıştım anakartım ve işlemcim tak çalıştıra uyumlu olmadığından.

Şimdi aklıma gelen şunlar var:
1)ayarlardan güç modunu en iyi performansa alın.
2) CS:GO ayarlarını 1080p en yüksek ayarlara getirip V-Sync veya FPS kısıtlaması varsa kapatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı