Çözüldü R5 5500 sistemde bazı oyunlarda ses normal gelmekte fakat görüntü çok gecikiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

slpygtkz

Centipat
Daha fazla  
Şimdi şöyle bir sorunum var. Sistemimde bazı oyunlarda ses normal devam ederken görüntü çok gecikiyor. Şu an bunu yaşadığım üç oyun var. Ama gün geçtikçe artıyor. Mesela ilk gün Dead Cells böyle oldu. Sonra Brawlhalla sonra da GTA 5. Ne yapacağımı bilmiyorum. Araştırdım. Böyle bir hatayı yaşayan kişi de bulamadım. Mümkün olduğunca hızlı yardıma ihtiyacım var. Sorunun neden kaynaklı olduğunu bilmiyorum. Fakat ekran kartından şüpheliyim. Sistemim R5 5500 işlemci / A320 anakart / 500W PSU / RX 6400 ekran kartı/16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile silip tekrar kurdum bir şey değişmedi. AIDA64 Extreme test sonuçları da şöyle fazladan bir test daha yaptım belki işe yarar diye.

Sorunun hangi parçada olduğunu bilmiyorum işlemcim de ekran kartımda yeni sayılır işlemcim 2 aylık ve ekran kartım da 7 aylık falan. Sorunun hangi parçamda olduğunu bulabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    169,1 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    124,8 KB · Görüntüleme: 15
DDU ile silip tekrar kurdum bir şey değişmedi. AIDA64 Extreme test sonuçları da şöyle fazladan bir test daha yaptım belki işe yarar diye.

Sorunun hangi parçada olduğunu bilmiyorum işlemcim de ekran kartımda yeni sayılır işlemcim 2 aylık ve ekran kartım da 7 aylık falan. Sorunun hangi parçamda olduğunu bulabilirseniz sevinirim.

Bu testi güvenli moda girerek yapar mısınız? 85 ns çok fazla.

SS almayı unuttum maalesef ama böyle de 71.4 ns gözüküyor ns ne ki?

Bellek gecikmesi, 71 ns 3200 MHz CL16 için ortalamanın biraz üstü sayılır. Bir stabilite testi yapın isterseniz.

Şu an birazcık araştırdım fakat 10 ns diyor çok fazla değil mi endişelendim yani. Testi yapıp geliyorum bu arada.

Bu arada şöyle bir şey daha eklemek istiyorum birkaç gün önce bir şey oldu bilgisayarım kapandı ekran kartıyla alakalı bir şey sonra işte hallettim fakat o günden sonra kartın bellek hızını göremedim ve kasmalar başladı.

========= TestMem5 Log File =========
Customize: Default @serj
Start testing at 12:32, 1GB X12
Testing completed in 6M 17s, no errors.

Böyle bir sonuç aldım.

Son düzenleme:
Şu an birazcık araştırdım fakat 10 ns diyor çok fazla değil mi endişelendim yani. Testi yapıp geliyorum bu arada.

Bu arada şöyle bir şey daha eklemek istiyorum birkaç gün önce bir şey oldu bilgisayarım kapandı ekran kartıyla alakalı bir şey sonra işte hallettim fakat o günden sonra kartın bellek hızını göremedim ve kasmalar başladı.

========= TestMem5 Log File =========
Customize: Default @serj
Start testing at 12:32, 1GB X12
Testing completed in 6M 17s, no errors.

Böyle bir sonuç aldım.

Ekran kartını söküp tozlarını alın ve güç kablosunu kontrol edin.

RX 6400 ekran kartımın güç kablosu yok direkt sokete takıp çalıştırılıyor. Dün toz alma işlemini yaptım. Başka ne yapabilirim sorun hangi parçada?

Günler sonra çözümü buldum. Çözüm şuymuş arkadaşlar. V-Sync FreeSync her neyse işte. Sorun yaşadığınız oyunda kapatınca kasmalar da duruyor. Eğer ki kapamak istemiyorum derseniz tam ekrandan çıkarabilirsiniz oyunu tek çözümüm bu şu an.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı