R5 5500 ve B550 Tomahawk sisteme OC yapılır mı?

Hayır onda sorun yok ben işlemciye yapacağım OC zaten ama RAM MHz'ini de arttirsam bir problem olur mu daha iyi performans almaz mıyız diye soruyorum.

@deadfellow hocamız size yönergeleri ve bilgileri atıyor aşama aşama uyarsanız yapabilirsiniz.

RAM hızını arttırmanız halinde CL değeri artar en fazla. Hatalı yaparsanız bellek yanar ama onun içinde sizin çok beceriksiz biri olmanız falan lazım.

Hyper X RAM kullanıyorsun ve içinde CJR çipler var. O işlemci ile 3600 belki 3733? deneyebilirsin. Unutma ki RAM hızı önemli ama zamanlamaları daha önemli. O yüzden ben burda ne desem anlamayacaksın. Bu tabloyu okuduktan sonra kendi RAM oc'unu yapabilirsin.

Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için hocam son kararım attığınız hazır ayarı deneyip birde ram mhz i artıracağım Teşekkürler

@deadfellow hocamız size yönergeleri ve bilgileri atıyor aşama aşama uyarsanız yapabilirsiniz.

RAM hızını arttırmanız halinde CL değeri artar en fazla. Hatalı yaparsanız bellek yanar ama onun içinde sizin çok beceriksiz biri olmanız falan lazım.
Hahahaha korkutma çocuğu :D Belleğin yanması için 1.5 yerine 15V felan vermesi gerekiyor ki o da imkansız. B550 tomahawk'ta RAM V sınırı 2 diye hatırlıyorum zaten ama 2Volt bile yakacak kadar fazla değil D:

Hahahaha korkutma çocuğu :D belleğin yanması için 1.5 yerine 15v falan vermesi gerekiyor ki o da imkansız. B550 Tomahawk'ta RAM v sınırı 2 diye hatırlıyorum zaten ama 2Volt bile yakacak kadar fazla değil D:

Ben de diyorum RAM nasıl yancak.

Hahahaha korkutma çocuğu :D Belleğin yanması için 1.5 yerine 15V felan vermesi gerekiyor ki o da imkansız. B550 tomahawk'ta RAM V sınırı 2 diye hatırlıyorum zaten ama 2Volt bile yakacak kadar fazla değil D:

Ben RAM'a araba aküsü takıp 25V vererek OC dahesı oldum hocam niye öyle diyorsun(!)

Şaka bir yana zaten anakart olan biteni anlıyor BIOS yazılımları OC sonrası sistem değerlerini yeniden tanımlıyor hız ve frekans olarak.

Yapsa bile büyük ihtimalle yapamaz durumu var.

Ben RAM'a araba aküsü takıp 25v vererek OC dahesı oldum hocam niye öyle diyorsun(!)

Şaka bir yana zaten anakart olan biteni anlıyor BIOS yazılımları OC sonrası sistem değerlerini yeniden tanımlıyor hız ve frekans olarak.

Yapsa bile büyük ihtimalle yapamaz durumu var.

Hahahaha korkutma çocuğu :D belleğin yanması için 1.5 yerine 15v falan vermesi gerekiyor ki o da imkansız. B550 Tomahawk'ta RAM v sınırı 2 diye hatırlıyorum zaten ama 2Volt bile yakacak kadar fazla değil D:

İkinize de teşekkürler arkadaşlar aydınlattığınız için.

Geri
Yukarı