R5 5500 ve GTX1650 sistem düşük performans veriyor

BerkayHnr

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
şuan okuyor ama ilerde işsiz
Merhaba sistemim, ekran kartım: ASUS ph 1650, RAM: 8 GB 3200MHz, işlemcim: Ryzen 5 5500. asıl sorum YouTube'da sistemimin test videosunu izliyorum örnek verilirse CS:GO, adam video kaydı açık ve üstüne ölüm kalım maçında 250+ FPS alıyor. Ben video kayıtsız ölüm kalımda 150 FPS'lerde alıyorum bu normal midir birisi açıklık getirsin ya.

Merhaba sistemim, ekran kartım: ASUS ph 1650, RAM: 8 GB 3200MHz, işlemcim: Ryzen 5 5500. asıl sorum YouTube'da sistemimin test videosunu izliyorum örnek verilirse CS:GO, adam video kaydı açık ve üstüne ölüm kalım maçında 250+ FPS alıyor. Ben video kayıtsız ölüm kalımda 150 FPS'lerde alıyorum bu normal midir birisi açıklık getirsin ya.
Videosunu izlediğiniz kişinin rami 2x8 mi? Birde izlediğiniz video linkini atabilir misiniz.

1x8 den 2x8'e geçtiğimde gördüğüm değişiklikler: (2400 MHz için.)

CS'de maksimum 140-150 , aralarda 90'a düşen FPS değerlerim 150-180 arasında oynamaya başladı. (200'ü gördüğü oluyor.) İşlemcim ve ekran kartım seninkinden daha düşük.

Çift kanaldan dolayı stabil bir FPS almaya başladım. 130'un altını pek görmez oldum.

Önerim: Çift kanal 16 GB rame geçiş yapman.

Videosunu izlediğiniz kişinin rami 2x8 mi? Birde izlediğiniz video linkini atabilir misiniz.
Merhaba bir bahsettiğim video da öyleydi fakat düz 8GB olan kişinin ki şu şekilde,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan CSGO kısmına bakabilirsin.

Merhaba sistemim, ekran kartım: ASUS pH 1650, RAM: 8 GB 3200MHz, işlemcim: Ryzen 5 5500. asıl sorum YouTube'da sistemimin test videosunu izliyorum örnek verilirse CS:GO, adam video kaydı açık ve üstüne ölüm kalım maçında 250+ FPS alıyor. Ben video kayıtsız ölüm kalımda 150 FPS'lerde alıyorum bu normal midir birisi açıklık getirsin ya.

Hocam bende de 1650 Mobile var ben bile 250+FPS alıyorum arkada herhangi download upload varsa ya da vsnyc açıksa öyle olur ve Steam'de CS:GO'nun ayarlarına kod yazarsanız FPS artıyor 4.3 düşükte oynamayı deneyin FPS artabilir.

Hocam bende de 1650 Mobile var ben bile 250+FPS alıyorum arkada herhangi download upload varsa ya da vsnyc açıksa öyle olur ve Steam'de CS:GO'nun ayarlarına kod yazarsanız FPS artıyor 4.3 düşükte oynamayı deneyin FPS artabilir.
Hocam yani bilemiyorum sistemim iyi yani onları yapmama gerek olmadığını düşünüyorum.

Hocam video çeken kişi hem ram oc yapmış hem 2x8, 2x8 bu tür oyunlarda en az 20 30 fps fark koyuyor.

Merhaba bir bahsettiğim video da öyleydi fakat düz 8GB olan kişinin ki şu şekilde,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan CSGO kısmına bakabilirsin.
Hocam videodaki kişinin 3800 mhz 16 2x8 ramı var.

Hocam video çeken kişi hem ram oc yapmış hem 2x8, 2x8 bu tür oyunlarda en az 20 30 fps fark koyuyor.
50 FPS'ye kadar fark koyuyor belki. O kadar önemli dual channel.

Geri
Yukarı