RX6600 + R5 5500 sistem düşük FPS veriyor

TurboxFanClub

Hectopat
Merhaba, aylardır sistemimde düşük FPS sorunu bulunmakta. İlk başlarda takmamıştım ama sistemimle oynanan videoları gördükçe " ben neden bu FPS'leri alamıyorum? " demeye başladım. Bu yüzden bu konuyu açıyorum. CS:GO'da ortalama 180-190 FPS alıyorum, yerine göre 100'e düştüğüde oluyor. Valorant'ta ise 140-150 arası alıyorum. Bu değerler diğer videolardaki izlediğim değerlere göre çok çok düşük. Şu ana kadar bir çözümünü bulamadım ve sizden yardım istiyorum. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.
(Oyunlar yüksek ayarlarda, FPS sabitleme yok.)

Ekran Görüntüsü (638).png

Sistemim;
Ekran kartı: RX6600 8 GB.
Anakart: ASUS A520M Plus.
İşlemci: R5 5500.
RAM: 16 GB.

Merhaba, aylardır sistemimde düşük FPS sorunu bulunmakta. İlk başlarda takmamıştım ama sistemimle oynanan videoları gördükçe " ben neden bu FPS'leri alamıyorum? " demeye başladım. Bu yüzden bu konuyu açıyorum. CS:GO'da ortalama 180-190 FPS alıyorum, yerine göre 100'e düştüğüde oluyor. Valorant'ta ise 140-150 arası alıyorum. Bu değerler diğer videolardaki izlediğim değerlere göre çok çok düşük. Şu ana kadar bir çözümünü bulamadım ve sizden yardım istiyorum. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim.
(Oyunlar yüksek ayarlarda, FPS sabitleme yok.)

Eki Görüntüle 1832985

Sistemim;
Ekran kartı: RX6600 8 GB.
Anakart: ASUS A520M Plus.
İşlemci: R5 5500.
RAM: 16 GB.

Aynı sistemde CS düşük 1080p 300-400 Valorant en yüksek 200-250-300 arası alıyorum nedenini bilmiyorum ama sorun büyük gibi.

Hocam virüs olmasını pek göz ardı etmiyorum. Bu sorunu yaşayan bir çok kişi var, hepsinde virüs vardır diye düşünmüyorum.

Formatlamayı denediniz mi veya ekran kartını çıkarıp yeniden takın sürücüyü kaldırıp yeniden kurun.
Formatlamayı denemedim hocam, ekran kartını çıkarıp yeniden takacağım şimdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı