R5 5500 ve RTX 2060 sistem yükseltme önerisi

10k ile maksimum 3060 Ti'a geçebilirsin. Sıkıntı şu ki işlemcin yetersiz olacaktır. O işlemciye en fazla 3060 takabilirsin. 2060'tan 3060'a geçmeye değmez.

Satabileceğim bir monitör var da onunla birlikte Max 11 k olur yakında işe giriyorum o zaman alacağım anlaşılan zaten telefonumu da satacağım oda 1500 2000 eder herhalde.

işlemciyi yükselt önce.
Evet

RTX 4060 beklemeni tavsiye ederim. DLSS 3 gerçekten çok etki eden bir teknoloji. Fakat RTX 4060 ile Ryzen 5500 nasıl olur onu pek bilemem. Darboğaz oluşabilir gibi geliyor.​

Darboğaz olur ama işlemcimi yükselticem yalnız 4060 bayağı pahalı olur diye düşünüyorum alabileceğimi sanmam belki biraz bekleyip bütçemi artırırsam 3080 düşünüyorum.

Son düzenleme:
Satabileceğim bir monitör var da onunla birlikte Max 11 k olur yakında işe giriyorum o zaman alacağım anlaşılan zaten telefonumu da satacağım oda 1500 2000 eder herhalde.

Ekran kartı, işlemci ve soğutucu hepsi 13.176TL tutuyor. Diğerlerinin dediği gibi 4060'ı bekleyebilirsin.

Bu arada anakartın nedir?

Darboğaz olur ama işlemcimi yğkselticem yalnız 4060 bayağı pahalı olur diye düşünüyorum alabileceğimi sanmam belki biraz bekleyip bütçemi artırırsam 3080 düşünüyorum.

RTX 4060'ın şuanki RTX 3070 fiyatına düşeceğini düşünüyorum. Bunun haricinde DLSS 3 ile RTX 4060 RTX 3080 kadar belki de daha fazla performans verebileceğini de düşünüyorum.​

Olur kanka sıkıntı yok ama AMD ekran kartı kullanmadım hiç o yüzden fazla bilmiyorum onları.

MSI A520M-A Pro AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.

Eğer yayıncılık, render vb ile uğraşıyorsan NVIDIA tervih et. Driver sorunlarına göz yummak için daha performanslı bir kart tercih etmek sana kalmış.

Eğer yayıncılık, render vb ile uğraşıyorsan NVIDIA tervih et. Driver sorunlarına göz yummak için daha performanslı bir kart tercih etmek sana kalmış.

Adobe programları ile uğraşıyorum ve oyun oyun 😄

Hazır yeni nesil çıkıyorken şu an eski nesile yatırım yapmak pek mantıklı değil.
Biraz bütçenizi zorlasa bile uzun vadede rahat ettirmesi için 4060 almalısınız.
Hatta çıkana kadar işlemci yükseltmesini yapabilirsiniz.

Ben karar verdim hocam ya harbi işlemciyi güçlendirip 4090 alacağım işe gireceğim için zaten ben o parayı katlarım bir şekilde.

Adobe programları ile uğraşıyorum ve oyun oyun 😄

Ben karar verdim hocam ya harbi işlemciyi güçlendirip 4090 alacağım işe gireceğim için zaten ben o parayı katlarım bir şekilde.

Hocam 4090 işine giriyorsan tüm sistemi değiştirmen gerekecek.
Eğer gireceğin işin kazancı iyiyse ve biriktirebilecek isen Ryzen 7000 serisi düşünebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı