5500 TL'ye RTX 2060 sistem yükseltme

Caganu

Centipat
Daha fazla  
Evet haklıymışsınız. Modeli B450 HD V14 diye bir şey. Gerçekten çok bir bilgim yok. BIOS'u bana gerçekten 2010'dan fırlama geldiği için böyle düşünmüş olabilirim. Zaten bunu 1 yıldır kullanıyorum bununla devam etmemde sakınca yoksa bilgisayarı yenilemek için bu bütçeyle ne alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet haklıymışsınız. Modeli B450 HD V14 diye bir şey. Gerçekten çok bir bilgim yok. BIOS'u bana gerçekten 2010'dan fırlama geldiği için böyle düşünmüş olabilirim. Zaten bunu 1 yıldır kullanıyorum bununla devam etmemde sakınca yoksa bilgisayarı yenilemek için bu bütçeyle ne alabilirim?
Bilgisayarın tüm parçaları nelerdir? Bütçe nedir?

Son düzenleme:
İşlemci acayip çok ısınıyordu Noctua diye bir fan almaya karar verdim. Değerlendirmeleri uçuyordu daha önce duydunuz mu?

Bilgisayarın tüm oarçaları nelerdir? Bütçe nedir?

Şu anda RTX 2060, AMD Ryzen 5 3600, B450 anakart, 500GB SSD var bilgisayarımda. Bütçem de 5500TL civarı.

Amazon.com.tr kalmamış ya daha 3 gün önce vardı da şu anda mevcut değil

Bu model gereksiz o işlemci için.

Bu, daha üst işlemciler için bile iş görür. ID-Cooling SE-224-XT adlı ürünün adı değişmiş hali.

Bu model gereksiz o işlemci için.

Bu, daha üst işlemciler için bile iş görür. ID-Cooling SE-224-XT adlı ürünün adı değişmiş hali.

Haklısınızdır fakat işlemci kaliteli macunla düzgün şekilde mağcunlandigi halde 80 dereceleri görüyordu. Sizce bu normal mi? Bundan dolayı yeni nesil oyunlarda 40 dk içinde donmalar acayip bir şekilde oyunu oynanmaz hale getiriyordu. Bu yeterli olur mu? Çünkü benim attigimdaki değerlendirmelerde bunu taktıktan sonra 55 dereceye sabitlendi gibisinden yorumlar gördüm. Zaten 10k değerlendirmesi var ama haklısınızdır.

Haklısınızdır fakat işlemci kaliteli mağcunla düzgün şekilde mağcunlandigi halde 80 dereceleri görüyordu sizce bu normal mi bundan dolayı yeni nesil oyunlarda 40dk içinde donmalar acayip bir şekldeyoyunu oynanmaz hale getiriyordu bu yeterli olur mu çünkü benim attigimdakindeki değerlendirmelerde bunu taktıktan sonra 55 dereceye sabitlendi gibisinden yorumlar gördüm zaten 10k değerlendirmesi var ama haklısınızdır.

Ryzen 5 3600, ısınan bir işlemci değil. 7800x3D gibi işlemcilere daha yatkın attığınız Noctua soğutucu.

Bunu alıp, mevcut işlemcinizi satıp Perfan 120H gibi bir soğutucu alabilirsiniz. Mantıklı bir yükseltme olur ekran kartından memnunsanız.

Ryzen 5 3600, ısınan bir işlemci değil. 7800x3D gibi işlemcilere daha yatkın attığınız Noctua soğutucu.

Bunu alıp, mevcut işlemcinizi satıp perfan 120h gibi bir soğutucu alabilirsiniz. Mantıklı bir yükseltme olur ekran kartından memnunsanız.

Bu yılda 2060ı olan herkes memnundur bence. Attığınız işlemci bütçemi aşıyor bir tık zorlayabilirim belki ama soğutucuya tam para kalmıyor. Ya aslında 8500TL gibi bir bütçem var 2kya klavye alacağım yıllardır onun için ayrıyeten biriktirdim geriye yeterince para kalıyor fakat 1K gibi de cebe tasarruf etmem gerek ondan.

Bunu alıp, mevcut işlemcinizi satıp perfan 120h gibi bir soğutucu alabilirsiniz. Mantıklı bir yükseltme olur ekran kartından memnunsanız.

Hocam kusura bakmayın vallahi ya 1 saatlik timeout yedim.

Bunu alıp, mevcut işlemcinizi satıp Perfan 120H gibi bir soğutucu alabilirsiniz. Mantıklı bir yükseltme olur ekran kartından memnunsanız.

Harbiden şu an işlemci almak kafama yattı. Bendekini satıp belki bundan biraz daha uygun fiyatlı ve şimdikinden kaliteli varsa alabilirim (sadece oyun için bu arada).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı