R5 5500 ve RTX 3060 sistem düşük FPS veriyor

Burak Sarıoğlu

Hectopat
RAM
Hyperx fury 3000mhz CL 16
SSD veya HDD modeli
Adata sx 8100np
Ekran kartı
Asus Dual rtx 3060 8gb
Anakart
Asus prime b450 mk 2
İşlemci
Ryzen 5 5500
Sistemim:

Ryzen 5 5500.
16 GB 3000MHz RAM.
500GB M.2 SSD.
ASUS Prime B450 mk 2
RTX 3060.
550W PSU.

Sistemimde ki performans düşüklüğüne anlam veremiyorum, eskiden kullandığım kart RX570 ve oyunlarda aldığım FPS şu anki RTX 3060 ekran kartımın aldığı FPS'den daha yüksekti, ayrıca FurMark testlerine göz attığımda eski ekran kartım 1920x1080'de 80FPS veriyor iken RTX 3060 100FPS gibi bir değer veriyor.
Sistemimde Driver sorunu veya başka bir sorun yoktur, BIOS günceldir, tüm kurulumları temizdir, PSU'mun yeterli olduğunu düşünüyorum, çünkü FurMark testinde kartı %100 kapasite ile çalıştırdığımda HWiNFO'dan baktığım kadarıyla güç tüketiminde performans düşüklüğü yaratacak bir dalgalanma gözlemlemedim.

Gerçekten yardımlarınıza ihtiyacım var.
Yardım etmek için fikir sunan herkese teşekkür ederim.

Hadi dediklerin doğru olsun. Bir gün Windows açığı yüzünden virüs yiyincede kartlarından çekilen paraya bakıp keşke bu parayla yeni ekran kartı alsaydımda eski sürüm kullanmasaydım dersin.

Virus yemek mi? 2018'den beri güncel sistem kullanmadim. Hiç virus yemedim. Ayrica virus korkulacak bir şey değil. Eski sürüm Windows yuzunden virus bulasacagini düşünmek bilgisayar mantığına aykırı. İnsanları böyle korkutup kandırıyorlar. Windows Defender bile kapalı kullanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virus yemek mi? 2018'den beri güncel sistem kullanmadim. Hiç virus yemedim.
Siz yemezsiniz, başkası yer. Siz 60 yaşında dede değilsiniz belki yemezsiniz, başkası yer. Şirket bilgisayarındaki tüm veriler anında uçar.

Eski sürüm Windows yuzunden virus bulasacagini düşünmek bilgisayar mantığına aykırı.
Güzel arkadaşım, Windows 10'a halen güncelleme gelmesinin tek sebebi çıkan güvenlik açıklarını kapatmak ve son kullanıcıya sorunsuz, güvenli bir deneyim yaşatmak.

Benim mesajıma gülüp beni ilgilendirmediğini söylüyorsun :D komik olan ben miyim şimdi?

Siz yemezsiniz, başkası yer. Siz 60 yaşında dede değilsiniz belki yemezsiniz, başkası yer. Şirket bilgisayarındaki tüm veriler anında uçar.

Güzel arkadaşım, Windows 10'a halen güncelleme gelmesinin tek sebebi çıkan güvenlik açıklarını kapatmak ve son kullanıcıya sorunsuz, güvenli bir deneyim yaşatmak. Bilip bilmediğin konular hakkında konuşma.
Şirket bilgisayari nereden çıktı. Ne alaka. Yanlış biliyorsunuz demeyeceğim çünkü hiçbir şey bilmiyorsunuz. Zararlı bir kullanıcı zaten profesyonelse bir milyon adet yöntemle istediği bilgisayari ele geçirir istediği bilgiyi alir. Windows 10'un güncellemesi değil dünyanın bütün virus programları toplansa engelleyemez. Windows 10 güncel olursa sisteme ek yükten başka bir işe yaramaz. Tavsiye Roblox, Mario devam.

Cevap vermeye değecek kadar bilginiz yok. Ama yine de diger arkadaşlar aydınlansın, kandirilmasin. Haklı çıkmak için hemen olayı kişiselleştirip saçma sapan şeyler yazıyonuz. Şirket bilgisayari nereden çıktı. Ne alaka. Yanlış biliyorsunuz demeyeceğim çünkü hiçbir şey bilmiyorsunuz. Zararlı bir kullanıcı zaten profesyonelse bir milyon adet yöntemle istediği bilgisayari ele geçirir istediği bilgiyi alir. Windows 10'un güncellemesi değil dünyanın bütün virus programları toplansa engelleyemez. Windows 10 güncel olursa sisteme ek yükden başka bir işe yaramaz. Tavsiye robloxa devam edin bu konular biraz agir.
Telefon, PC her yerde güvenlik güncellemesi gelince Technopat ve bir sürü muadil yer paylaşıyor neler geldi neden yapmamız gerektiğini. Ama kimse bilmiyor siz olayı çözmüşsünüz. Vallahi tebrik ediyorum. Bilgisayar insan gibidir, herkeste her şekilde yazılım aynı işlemez. Bir hastane de siz hasta olmuyorsunuz diye tüm insanlar hasta olmayacak diye bir şey yok. Konuyla ilgili hiçbir bilginiz yok ve insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Güncellendikten sonra kötüleşen yazılımlar gibi güncellendikten sonra performansı yükselten şeyler de var. En yakın örnek Windows Game bar. Güncelleme ve Windows 11 de sorunlar çözüldü.

Telefon, PC her yerde güvenlik güncellemesi gelince Technopat ve bir sürü muadil yer paylaşıyor neler geldi neden yapmamız gerektiğini. Ama kimse bilmiyor siz olayı çözmüşsünüz. Vallahi tebrik ediyorum. Bilgisayar insan gibidir, herkeste her şekilde yazılım aynı işlemez. Bir hastane de siz hasta olmuyorsunuz diye tüm insanlar hasta olmayacak diye bir şey yok. Konuyla ilgili hiçbir bilginiz yok ve insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Güncellendikten sonra kötüleşen yazılımlar gibi güncellendikten sonra performansı yükselten şeyler de var. En yakın örnek Windows Game bar. Güncelleme ve Windows 11 de sorunlar çözüldü.

Guncellemenin oyunlarda performans kaybını yeni Windows'larin FPS kaybini delilyle sunuyorum. Buna ne diyeceksiniz çok merak ediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şirket bilgisayari nereden çıktı. Ne alaka.
Sizden bahsettiğimi mi sandınız? :D

Zararlı bir kullanıcı zaten profesyonelse bir milyon adet yöntemle istediği bilgisayari ele geçirir istediği bilgiyi alir.
Bilinçli bir kullanıcıysa yok öyle bir şey. Bilinçli bir kullanıcı olmakta, güncel Windows kullanmaktan geçer.

Windows 10 güncel olursa sisteme ek yükten başka bir işe yaramaz.
Cahillikte sınır tanımıyorsunuz. Microsoft'un geliştiricileri hiç bir şey bilmiyor, saatlerce sırf sistem ek yük bindirmek için güncelleme üretiyorlar yani öyle mi? Azcık araştırmayı öğrenin lütfen. Her gün internette neler neler açıklar bulunuyor hemen düzeltilmeye çalışılınıyor. Daha geçen gün Chrome'da bir açık bulundu hemen güncelleme yayınladılar herkeside uyardılar güncelleyin yoksa etkilenirsiniz diye. Tabi cahilliğinin getirdiğinden olsa gerek ne duymuşsundur ne Chrome güncellemişsindir.

Guncellemenin oyunlarda performans kaybını yeni Windows'larin FPS kaybini delilyle sunuyorum. Buna ne diyeceksiniz çok merak ediyorum.
:D Şaka gibi bir adamsınız attığınız videoyla konumuzun uzaktan yakından alakası yok.

Sizden bahsettiğimi mi sandınız? :D

Bilinçli bir kullanıcıysa yok öyle bir şey. Bilinçli bir kullanıcı olmakta, güncel Windows kullanmaktan geçer.

Cahillikte sınır tanımıyorsunuz. Microsoft'un geliştiricileri hiçbir şey bilmiyor, saatlerce sırf sistem ek yük bindirmek için güncelleme üretiyorlar yani öyle mi? Azıcık araştırmayı öğrenin lütfen. Her gün internette neler neler açıklar bulunuyor hemen düzeltilmeye çalışılınıyor. Daha geçen gün Chrome'da bir açık bulundu hemen güncelleme yayınladılar herkeside uyardılar güncelleyin yoksa etkilenirsiniz diye. Tabii cahilliğinin getirdiğinden olsa gerek ne duymuşsundur ne Chrome güncellemişsindir.

:D şaka gibi bir adamsınız attığınız videoyla konumuzun uzaktan yakından alakası yok.

Çok komiksin hahahaha. Cahil diyorsun eyvallah. Elektronik devre görse salatalık zannedecek olanlar burada ahkam kesiyor. Benimle bilgisayar konusunda konuşman için meslek lisesi bilgisayar okuduktan sonra çıraklıkda ustalik belgesi alman, BGA chipset teknik servisinde 3 yıl çalışman, ve halihazırda bir şirkette bilisim sektöründe çalışman lazım. Bunları yap öyle konuşalım. Hadi güle güle haaa Roblox'u ihmal etme. Güzel oyun yeğenim öyle soluyor. Ben hiç oynamadım sen devam et.

Geri
Yukarı