R5 5500 ve RTX 3060 sistem düşük FPS veriyor

Burak Sarıoğlu

Hectopat
RAM
Hyperx fury 3000mhz CL 16
SSD veya HDD modeli
Adata sx 8100np
Ekran kartı
Asus Dual rtx 3060 8gb
Anakart
Asus prime b450 mk 2
İşlemci
Ryzen 5 5500
Sistemim:

Ryzen 5 5500.
16 GB 3000MHz RAM.
500GB M.2 SSD.
ASUS Prime B450 mk 2
RTX 3060.
550W PSU.

Sistemimde ki performans düşüklüğüne anlam veremiyorum, eskiden kullandığım kart RX570 ve oyunlarda aldığım FPS şu anki RTX 3060 ekran kartımın aldığı FPS'den daha yüksekti, ayrıca FurMark testlerine göz attığımda eski ekran kartım 1920x1080'de 80FPS veriyor iken RTX 3060 100FPS gibi bir değer veriyor.
Sistemimde Driver sorunu veya başka bir sorun yoktur, BIOS günceldir, tüm kurulumları temizdir, PSU'mun yeterli olduğunu düşünüyorum, çünkü FurMark testinde kartı %100 kapasite ile çalıştırdığımda HWiNFO'dan baktığım kadarıyla güç tüketiminde performans düşüklüğü yaratacak bir dalgalanma gözlemlemedim.

Gerçekten yardımlarınıza ihtiyacım var.
Yardım etmek için fikir sunan herkese teşekkür ederim.

Çok komiksin hahahaha. Cahil diyorsun eyvallah. Elektronik devre görse salatalık zannedecek olanlar burada ahkam kesiyor. Benimle bilgisayar konusunda konuşman için meslek lisesi bilgisayar okuduktan sonra çıraklıkda ustalik belgesi alman, BGA chipset teknik servisinde 3 yıl çalışman, ve halihazırda bir şirkette bilisim sektöründe çalışman lazım. Bunları yap öyle konuşalım. Hadi güle güle haaa Roblox'u ihmal etme. Güzel oyun yeğenim öyle soluyor. Ben hiç oynamadım sen devam et.
Ben web yazılımcısıyım. Bilgisayar parçalarından anlamam, elektroniktir vesaire. Onlarla işim olmaz. Ama yazılımdan, güvenlikten çok iyi anlarım. Çocukluğumdan beridir bu işin içindeyim gelmişsin bana güvenlikten bahsediyorsun öyle değil böyle :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Guncellemenin oyunlarda performans kaybını yeni Windows'larin FPS kaybini delilyle sunuyorum. Buna ne diyeceksiniz çok merak ediyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, kullandığınız Windows sürümünü istemiştim sanırım görmemişsiniz rica etsem sürümü söyleyebilir misiniz?

@298784 sen her bir şey söylediğinde konuyu başka yere çekiyor. Adam donanımı yazılımla karıştırdı komple. Şimdide elektrik devresi örneği vermiş. Cevaplamak seni yorar. Biz gerekeni söyledik. Gerisi okurlarda.

Geri
Yukarı