R5 5500 vs i7-9700K

İlk olarak benim mesajıma bilgisizce diyen kişinin diğer mesajlarına da baktığım için konuyu uzatmak istemiyorum tartışmaya bile girmeye gerek yok :D

8700K, fazlaca ısınan ve hız aşırtma yapıldığında 9700k kıyasla stabilitesi olmayan bir işlemci. İkisini de deneme test etme şansım oldu ve 8700K, 7770k fiyaskosundan sonra gördüğüm en kötü i7 işlemci. Yani sizin gibi 2 site gezip oo nesil atlamışsa iyidir demedim. Ek olarak size güncel 5600G sisteminizle mutluluklar dilerim umarım ileride Ryzen 7, 9 yüksetmesinde fikir alma açısından konu açtığınız günleri de görür ve size yardımcı oluruz hoşça kalın :)

Ha bu arada attığınız site 8400 / 2600 eşlemesi yapmış, 2600 çok daha alınabilir işlemci. Gerek kas gücü gerekse RAM frekansı ve hız aşırtma açısından yani. Hadi iyisiniz AMD övdüm şirket sizin değil ama ilgi duyduğunuz şirket umarım hoşunuza gitmiştir bu yorum :D
Sizin sistemden belli oluyor kimin fanboy olduğu. Ben fiyatından dolayı ve oyun oynadığım için AMD aldım. Zaten çoğu APU sistem AMD. Diğer mesajlarımda ne varmış?
En azından bakabileceğiniz bir mesajım var sizin mesajınız bile yok. 😃 Sizin de yardımınıza ihtiyacım yok. Benim daha efendi ve sizden çok daha iyi bilen hocalarım var. Böyle bir üslupları da yok. Üsluptan kalite anlaşılıyor genel olarak.100 tane mesajı bile olmayan insanların artık forumu para alıyormuş gibi trollememesi dileğiyle.

Sizin sistemden belli oluyor kimin fanboy olduğu. Ben fiyatından dolayı ve oyun oynadığım için AMD aldım. Zaten çoğu APU sistem AMD. Diğer mesajlarımda ne varmış?
En azından bakabileceğiniz bir mesajım var sizin mesajınız bile yok. 😃 sizin de yardımınıza ihtiyacım yok. Benim daha efendi ve sizden çok daha iyi bilen hocalarım var. Böyle bir üslupları da yok. Üsluptan kalite anlaşılıyor genel olarak. 100 tane mesajı bile olmayan insanların artık forumu para alıyormuş gibi trollememesi dileğiyle.

100 mesajım bile yok çünkü sosyali yeni aktif olarak kullanmaya başladım aktif mesaj gönderme tarihime bakabilirsiniz. Troll falan da yapmıyorum Intel hateri, teknolojiden 1 gram anlamayan kişilerin forumu trollemesini engellemeye çalışıyorum sadece. Daha öncesinde diğer 2 büyük denebilecek forumlarda aktiftim. Ek olarak sistemimle fanboyluğun ne alakası var? İşlemcimin AMD rakibini tercih etseydim B450'ye yetiyordu bütçem, B550 alamadığım için bunu tercih ettim. Ek olarak zerre bilginiz olmadığına kanaat getirdim. Umarım babanızın desteğiyle aldığınız bilgisayarla sağa sola saldırmak yerine insanların alın teriyle aldığı bilgisayarlara çamur atma huyunuzdan tez vakitte kurtulursunuz. Hiç etik davranış sergilemiyor, fikriniz dışındaki hiçbir fikre saygı duymadan saldırmak gerçekten ilk mesajınızda dediğiniz gibi hastalığınızın ciddi anlamda olduğunun bir göstergesi ;)

100 mesajım bile yok çünkü sosyali yeni aktif olarak kullanmaya başladım aktif mesaj gönderme tarihime bakabilirsiniz. Troll falan da yapmıyorum Intel hateri, teknolojiden 1 gram anlamayan kişilerin forumu trollemesini engellemeye çalışıyorum sadece. Daha öncesinde diğer 2 büyük denebilecek forumlarda aktiftim. Ek olarak sistemimle fanboyluğun ne alakası var? İşlemcimin AMD rakibini tercih etseydim B450'ye yetiyordu bütçem, B550 alamadığım için bunu tercih ettim. Ek olarak zerre bilginiz olmadığına kanaat getirdim. Umarım babanızın desteğiyle aldığınız bilgisayarla sağa sola saldırmak yerine insanların alın teriyle aldığı bilgisayarlara çamur atma huyunuzdan tez vakitte kurtulursunuz. Hiç etik davranış sergilemiyor, fikriniz dışındaki hiçbir fikre saygı duymadan saldırmak gerçekten ilk mesajınızda dediğiniz gibi hastalığınızın ciddi anlamda olduğunun bir göstergesi ;)
Intel hateri değilim. Sen fanboyusun. Bilgisayarın 6 parçasından 5'ini kendim, diğerini dedem aldı kendi isteğiyle. Kendim bu forumdaki araştırmalarım ve önermeler sonucu aldım. Intel APU sistem niye toplanmıyor acaba? Zerre bilgisi yok ya incehesap veya teknobiyotik gibi firmaların yapmıyorlar Intel sistem. Yazın Allahın izniyle ekran kartı alacağım ve kendi paramla alacağım. Bana hasta falan diyemezsiniz düzgün konuşun. Ben sıradan biri değilim forumda ne kadar anonim olsakta.

@GalaxySal450 @messinicocugu

@Bnalsveee eisaemyck

Tabi aynı işlemciye fazladan 1000 TL verebilirsiniz sırf Intel diye. NVIDIA'yı RTX yazısından dolayı alanlardan farkınız yok ama para sizin paranız. Umrumda bile değil.

Ben forumu trollüyor olsaydım şuana kadar duramazdım burada. Hatalı olduğum yerde düzeltiyorum zaten. Intel'i babanızın malı gibi savunmaya gerek yok. Trolleyen sizsiniz bu arada şuan. Bana "trollüyor" demeniz bir şeyi değiştirmiyor.

Son düzenleme:
Intel hateri değilim. Sen fanboyusun. Bilgisayarın 6 parçasından 5'ini kendim, diğerini dedem aldı kendi isteğiyle. Kendim bu forumdaki araştırmalarım ve önermeler sonucu aldım. Intel APU sistem niye toplanmıyor acaba? Zerre bilgisi yok ya İncehesap veya Teknobiyotik gibi firmaların yapmıyorlar Intel sistem. Yazın Allah'ın izniyle ekran kartı alacağım ve kendi paramla alacağım. Bana hasta falan diyemezsiniz düzgün konuşun. Ben sıradan biri değilim forumda ne kadar anonim olsakta.

@GalaxySal450 @messinicocugu

@Bnalsveee eisaemyck

Tabii aynı işlemciye fazladan 1000 TL verebilirsiniz sırf Intel diye. NVIDIA'yı RTX yazısından dolayı alanlardan farkınız yok ama para sizin paranız. Umurumda bile değil.

Ben forumu trollüyor olsaydım şu ana kadar duramazdım burada. Hatalı olduğum yerde düzeltiyorum zaten. Intel'i babanızın malı gibi savunmaya gerek yok. Trolleyen sizsiniz bu arada şu an. Bana "trollüyor" demeniz bir şeyi değiştirmiyor.

Size ben direkt olarak hasta demedim ki? Siz ilk mesajınızda kendiniz sinirden kardeşimi camdan aşağı atacağım dediniz ben buna bir uzmana görünün destek almanız gerek dedim. Ek olarak Intel APU sistemlerin toplanmaması Intel'in vasatlığından ötürü. Konu neden buraya geldi anlamadım. Ek olarak hayatımda ilk kez Intel sistem topladım sırf bütçem bu aralıkta en iyi buna yetiyor diye. Siz de beni tanımadan, bilmeden Intel fanboyu, bilgisiz, troll diyorsunuz lütfen sakinleşin arkadaş Intel veya AMD de alsa cebimize para girmeyecek :) iyi sosyaller daha da uzatmanın manası yok.

Size ben direkt olarak hasta demedim ki? Siz ilk mesajınızda kendiniz sinirden kardeşimi camdan aşağı atacağım dediniz ben buna bir uzmana görünün destek almanız gerek dedim. Ek olarak Intel APU sistemlerin toplanmaması Intel'in vasatlığından ötürü. Konu neden buraya geldi anlamadım. Ek olarak hayatımda ilk kez Intel sistem topladım sırf bütçem bu aralıkta en iyi buna yetiyor diye. Siz de beni tanımadan, bilmeden Intel fanboyu, bilgisiz, troll diyorsunuz lütfen sakinleşin arkadaş Intel veya AMD de alsa cebimize para girmeyecek :) iyi sosyaller daha da uzatmanın manası yok.
Lafın gelişi o. Camdan atmam tabiki de. Bu konuda AMD daha mantıklı diyoruz. Ben de yıllarca Intel kullandım. İlk AMD bilgisayarım. AMD kazanınca ben de bir şey kazanmıyorum. İyi sosyaller.

2. el de 9700k fiyatları aşırı fazla peki yine i7 8700K mı Ryzen 5 5500 mü güncellik falan umurum da değil performans ve performans olarak hangisi uzun götürür.

R5 5500.

Veya 12100F de alabilirsin sıfır fiyatı diğerlerine göre daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı