R5 5600 1650S sistemde Valorant 50 FPS'e düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Wialony

Centipat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force Vulcan Tuf Gaming Alliance 16GB (2X8GB) 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD Plus 480GB 530MB-445MB/s Sata 3
Ekran kartı
GTX 1650 Super
Anakart
Asus B450M-A II
İşlemci
Ryzen 5 5600
Yakın zamanda yeni işlemci aldım. Ilk başlarda Valorant tarzı oyunlarda 700 FPS civarlarını gördüm çok rahatlıkla.

Yaklaşık 1 hafta sonra FPS aşırı derecede düştü ve şu an 170-220 arası zor alıyorum, bazen 50'lere kadar drop yiyorum. Bu sorun sizce neden olur?

Yakın zamanda yeni işlemci aldım. Ilk başlarda Valorant tarzı oyunlarda 700 FPS civarlarını gördüm çok rahatlıkla.

Yaklaşık 1 hafta sonra FPS aşırı derecede düştü ve şu an 170-220 arası zor alıyorum, bazen 50'lere kadar drop yiyorum. Bu sorun sizce neden olur?

V-Sync'yi açmış olabilirimsnz?

knk işletim sistemin ne

Örnek:windows 10 pro

knk ayarlara güç planı seçin yaz sonra ordaki tikli güç planı ne
Neden bilmiyorum ama dengeli'ye geçmiş. Nihai'ye aldım böyle test edeceğim yazarım sonucu
Düzeltme: Güç planı ayarlarını kapayıp açınca dengeliye geri atıyor sanırım 3. parti bir uygulama zorluyor biraz araştıracağım

onu nihaiye aldıktan sonra sorunu çözdükten sonra dönüş yap sonra daha yapman gereken ayar var bende 80 den 54 dereceye düştü

Nihaiye aldım şuanlık o konuda bir sorun yok fakat performansım hala eskisi gibi değil
knk nihai performansın yanında plan ayarlarını değiştir var ordan gelişmiş güç ayarlarına gir sonra işlemci güç yönetimine sonra en yüksek işlemci durumunu 100 yap en düşüğü de yüz yap sonra ekran kartı sürücülerini kur

Yeni konular

Geri
Yukarı