R5 5600 4.6Ghz Overclock

Prime95 Testinde hata verdiyse ilerleyen zamanlarda rasgele resetler vs. yaşamana sebebiyet verebilir. Fazla yüke bindirmene gerek yok bunu yaşaman için.

Prime95 Testinde hata verdiyse ilerleyen zamanlarda rasgele resetler vs. yaşamana sebebiyet verebilir. Fazla yüke bindirmene gerek yok bunu yaşaman için.

Tamamdır, ben normalde daha önce hiç Prime 95 kullanmadım açıkcası, sistemin stabilitestini sadece 20 dakika AIDA 64 FPU testinde ölçtüm ve ordan stabil çıkan hiçbir değerde sorun yaşamadım daha önce.

Şu anda AIDA 64 testinden 20 dakika sorunsuz çıktı, bir süre böyle kullanıp gözlemeyeceğim, 4K render falan alıyorum genelde günlük kullanımda, oradaki davranışlarına bakarak Frekans düşürmesi ya da Voltaj takviyesi yapabilirim.

Şu anlık stabil çalışıyor gibi gözüküyor test ve oyunlarda programlarda falan Premiere

RAM'ler için 3733-3800 MHz CL18 dene.
Hocam verdiğiniz değerlerde görüntü dahi alamadım maalesef

Tamamdır, ben normalde daha önce hiç Prime 95 kullanmadım açıkcası, sistemin stabilitestini sadece 20 dakika AIDA 64 FPU testinde ölçtüm ve ordan stabil çıkan hiçbir değerde sorun yaşamadım daha önce.

Şu anda AIDA 64 testinden 20 dakika sorunsuz çıktı, bir süre böyle kullanıp gözlemeyeceğim, 4K render falan alıyorum genelde günlük kullanımda, oradaki davranışlarına bakarak Frekans düşürmesi ya da Voltaj takviyesi yapabilirim.

Şu anlık stabil çalışıyor gibi gözüküyor test ve oyunlarda programlarda falan Premiere

Voltaj artınca alırsınız. 1.35V, 3600 MHz CL18 için normal değer. 3800 MHz için fazlası gerekir.

Worker 5 test esnasında 1 defa error verdi diğer bütün workerlar Passed yazıyor.

16 dakikadır testte işlemci 76-77 derece sabit

İşlemcinin voltajını biraz daha düşürürsem hata verecek sanırım sınırda gibi geldi bana, zaten sıcaklık kabul edilebilir bir düzeyde 76 derece
Cortlamış :D

Tamamdır o zaman güle güle kullanın

Dosya Ekleri

• IMG_0909.jpeg
    IMG_0909.jpeg
    420,2 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_0910.jpeg
    IMG_0910.jpeg
    393,3 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
3600 CL18 için 1.35V vermen gerekirdi, tabii çipten çipe değişir. 3800 CL18 için 1.35V'tan fazla vermelisin, çipini bilmediğim için 1.35V'den başla dedim.

Anladım hocam ama şu anda ramleri zaten 1.40 Voltaj da çalıştırıyorum, 3400Mhz’de, alt değerlerim de şu şekilde

Bu ayarlar ve voltaj değerinde 3800Mhz CL18’de görüntü alamadım BIOS sıfırlamam gerekti işlemciyi falan tekrardan OC Ayarları yaptım

Dosya Ekleri

• IMG_0907.jpeg
    IMG_0907.jpeg
    111 KB · Görüntüleme: 29
Hiç voltaj vermeden 4.5 GHz de çalışıyor bende 60 dereceyi geçmiyor sizinkide başarılı olmuş bence.
Voltaj autoda olduğu için sen farkında olmadan voltaj arttırmadığına emin misin?

Sadece Stress FPU'yu seçmiş. İşlemci testleri arasından en ağırı diyebiliriz. 10 dakika test et dostum.

Şu anda 4.7 Ghz sabit 1.20V veriyorum cihaz AIDA 64 Extreme Only FPU seçeneğinde stres testinde, 4.6 ve 4.7 arasında CPU Z skorunda sıçrama yaşadı resmen.

12 Dakikadır stres testinde

Hiç voltaj vermeden 4.5 GHz de çalışıyor bende 60 dereceyi geçmiyor sizinkide başarılı olmuş bence.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı