R5 5600 6700XT bilgisayar çalışıyor ama görüntü yok

Mert kuz

Hectopat
Anakart, işlemci, ekran kartı ve PSU değiştirdim. Sorunsuz şekilde bütün parçaları montajladım PSU kablolarını topladım vs. fakat bilgisayarı açtığımda ekrana görüntü gelmedi. Anakart sıfır diye BIOS Update yapmayı denedim fakat başka bir işlemcim olmadığı için anakartın Q-flash özelliğini kullandım. Laptoptan driveri indirip flasha attım FAT32 yaptım. Flash belleği BIOS USB girişine taktım ve yeşil ışığın yanıp sönmesinin geçmesini bekledim fakat gene de açılmadı. Tüm parçaları çıkardım sadece anakarta güç verip tekrar BIOS Update denedim gene bir şey olmadı. Acaba sorun nedir nasıl düzeltebilirim?
Anakart: ASUS B450M-A II.
İslemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: 6700XT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart, işlemci, ekran kartı ve PSU değiştirdim. Sorunsuz şekilde bütün parçaları montajladım PSU kablolarını topladım vs. fakat bilgisayarı açtığımda ekrana görüntü gelmedi. Anakart sıfır diye BIOS Update yapmayı denedim fakat başka bir işlemcim olmadığı için anakartın Q-flash özelliğini kullandım. Laptoptan driveri indirip flasha attım FAT32 yaptım. Flash belleği BIOS USB girişine taktım ve yeşil ışığın yanıp sönmesinin geçmesini bekledim fakat gene de açılmadı. Tüm parçaları çıkardım sadece anakarta güç verip tekrar BIOS Update denedim gene bir şey olmadı. Acaba sorun nedir nasıl düzeltebilirim?
Anakart: ASUS B450M-A II.
İslemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: 6700XT.
Monitörün kablosunda temazsızlık olmuş olabilir mi ?

BIOS renamer ile BIOS dosyasının ismini değiştirmeniz gerekiyor, Qflash'ı sistem kapalıyken yapın, güncelleme 5 dakika sürebilir, başarılı olursa ve görüntü gelmezse, tek RAM'i en sağdaki 4. Slota takıp açın sistemi.
Bios renamer uyguladım. Uzantısı CAP olarak kaldı izlediğim videolarda herkeste cap olarak kullanıyordu. Görüntü gelmedi. Tek ram olayını denerim ama direkt onboard da vermedi hiç. Açılırken sadece Msi(monitör) yazısı geliyordu sonra kapanıyordu monitör.

Monitörün kablosunda temazsızlık olmuş olabilir mi ?
Sanmıyorum hem hdmi hem dpi girişi denedim ayriyetten laptopu sorunsuz monitöre bağlayıp görüntü alabiliyorum.

Eski işlemciniz varsa onunla BIOS güncelleyip, 5600'ü takın.

Sizin ekran kartı ile ilgili sorununuz yok, BIOS güncellemesi gerekiyor, 3200G'nin direkt görüntü vermesi gerekiyor, onunla BIOS güncelleyin, bu işlemleri yaparken RAM hep 4. Slotta tek kalsın.
tamamdır deneyeceğim

Eski işlemciniz varsa onunla BIOS güncelleyip, 5600'ü takın.

Sizin ekran kartı ile ilgili sorununuz yok, BIOS güncellemesi gerekiyor, 3200G'nin direkt görüntü vermesi gerekiyor, onunla BIOS güncelleyin, bu işlemleri yaparken RAM hep 4. Slotta tek kalsın.
3200G ile görüntü alıp biosu güncelledim eve gelip kendi islemcimi taktım 5600ü fakat tekrardan görüntü alamıyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı