R5 5600 80-85 sıcaklık değeri normal mi?

Alakası olmaz. Yanlış monte etseniz anında ısınıp kapanır. Başka bir şey var.

Vallahi hocam anlayabilecek tanıdıklarınız varsa etiketlerseniz çok makbule geçer. Ne yapacağım hiç bilmiyorum. Gece bir de BIOS ayarlarından bakacağım belki orada yanlış bir şeyler vardır.

120'lik 1 ya da 2 fan varsa tavana takabilirsin tek egzoz fan yetmeyebilir ısıyı dışarı atmaya. Bir de camı açın öyle deneyin ısıda düşme olursa hava akışında sıkıntılı olabilir.

120'lik 1 ya da 2 fan varsa tavana takabilirsin tek egzoz fan yetmeyebilir ısıyı dışarı atmaya. Bir de camı açın öyle deneyin ısıda düşme olursa hava akışında sıkıntılı olabilir.

Camı açıp deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Yok hocam camla alakalı değil yarım saat kadar AC Odyssey oynadım sonra camı geri taktım 3-4 derece belki etkiledi. 85 de oynuyorum

Her şey olması gerektiği gibi mi? Bilgisi olan arkadaşlardan ciddi yardım talep ediyorum.

5600 ile Wraith Prism kullanıyorum. 0.968v 4000 MHz 45 dereceyi geçmiyor hiçbir oyunda. Kasa havalandırmanızda sorun olabilir. Fotoğraf atabilir misiniz?

Hocam rica etsem sen de bu verilerini paylaşır mısın?

Her şey olması gerektiği gibi mi? Bilgisi olan arkadaşlardan ciddi yardım talep ediyorum.

@Yener K.

Son düzenleyen: Moderatör:

Evde değilim hocam eve geçtiğimde aynı ayarlarda test yaparım.

Stok soğutucuyla normal derdim da, Wraith Prism'le o kadar olmaması lazım.

Soğutucunun fan kablosunu anakart üzerindeki CPU kısmına mı takılı eğer normal fan kısımlarına takılı ise bir ihtimal düşük devirde kalıyor olabilir fan. Onun dışında soğutucunun tam oturmamış olması olabilir.

Aynı ayar değil de benim ayarlarım aslında ayar değil değiştirmem gereken bi şeyse değiştireyim. Sizinkini o yüzden merak ettim

Doğru yerde sanıyorum..

Ama birde şurda 2 giriş var. Biri rgb biri usb demişlerdi. Rgb girişi olmaynlar usb portuna taksın diye var demişti birisi. Onu takmamıştım onunla alakalı değildir değil mi?

Zahmet olucak ama yönü önemli mi bi siz de bakar mısınız aynı şekilde mi takmışız soğutucuyu..

Çentiklerdin birini çıkaramadım o kadar uğraşmama rağmen..

Son düzenleme:

Yeri doğru gözüküyor. Yok onunla ilgilisi olmaz o RGB'ler için. Oyunda iken Afterburner'da CPU fan hızınıda açıp bir bakar mısınız 85 derecede fan hızı nedir?

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla Wraith Prism'lerde burada bir tuş olması lazım, hızı azaltıp arttırmak için. Sizde "L" mi duruyor yoksa "H" mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…