R5 5600 aşırı fazla ısınıyor

Burakkslk

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
RX 6700 XT
16 RAM
Asus TUF AMD B550
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi sosyaller.
İşlemcim R5 5600.
Kule tipi soğutucu var Cooler Master T20 modeli olması lazım.
Genel olarak zaten ısınan bir işlemci idare etsin diye kule tipi soğutucu aldım fakat "crackli" oyun kurarken veya yüksek sistemli bir oyun oynarken işlemcim aşırı ısınıyor. RDR2 kurmaya kalktığımda fön makinesi bile destek olamadı ısındı ve 100 küsur derecede kapandı PC.
Isınmasını geçtim, oyun kurarken bunun 100'lerde gezip kapanmasına nasıl engel olabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi Sosyaller.
İşlemcim R5 5600.
Kule tipi soğutucu var Cooler Master T20 modeli olması lazım.
Genel olarak zaten ısınan bir işlemci idare etsin diye kule tipi soğutucu aldım fakat "crackli" oyun kurarken veya yüksek sistemli bir oyun oynarken işlemcim aşırı ısınıyor. RDR2 kurmaya kalktığımda fön makinesi bile destek olamadı ısındı ve 100 küsur derecede kapandı PC.
Isınmasını geçtim, oyun kurarken bunun 100'lerde gezip kapanmasına nasıl engel olabilirim?

Termal macun u siz değiştirdiyseniz tam oturtamamış olabilirsiniz. Normal sıcaklıklar değil. 85'i en fazla 90'ı geçmez masaüstü işlemcileri

Termal macun u siz değiştirdiyseniz tam oturtamamış olabilirsiniz. Normal sıcaklıklar değil. 85'i en fazla 90'ı geçmez masaüstü işlemcileri
Ben sürmedim
Firma ismi vermek gibi olmasın Beta bilgi işlem var oradaki çalışanlar sürdüler.
1 2 aydır kullanıyorum bu şekilde ve açıkçası çıkartırsam macunum olmadığından cesaret edip kendim sürmeyi deneyemedim.
Eğer GTAV te 82 83 dereceler fazla dersen macundan şüpheleneceğim.
Şuan kasa camı açık, fanlar son hızda 50 60 derece arası seyrediyor. Normal diye düşünüyorum rölantide çalışırken sıcaklığı.

Ben sürmedim
Firma ismi vermek gibi olmasın Beta bilgi işlem var oradaki çalışanlar sürdüler.
1 2 aydır kullanıyorum bu şekilde ve açıkçası çıkartırsam macunum olmadığından cesaret edip kendim sürmeyi deneyemedim.
Eğer GTAV te 82 83 dereceler fazla dersen macundan şüpheleneceğim.
Şuan kasa camı açık, fanlar son hızda 50 60 derece arası seyrediyor. Normal diye düşünüyorum rölantide çalışırken sıcaklığı.
Çok fazla anormal derecede sıcaklıklar.

Ben sürmedim.
Firma ismi vermek gibi olmasın beta bilgi işlem var oradaki çalışanlar sürdüler.
Eğer GTAV'te 82 83 dereceler fazla dersen macundan şüpheleneceğim.
Şu an kasa camı açık, fanlar son hızda 50 60 derece arası seyrediyor. Normal diye düşünüyorum rölantide çalışırken sıcaklığı.

Termal macun nasıl değiştirilir diye videolar var sökün soğutucunuzu tekrar yerleştirin macun değiştirmenize gerek yok bence. Montaj doğru yapılmamış gibi gözüküyor çünkü hiçbir bilgisayar işlemci ısındı diye kapanmaz bu son 15 yılda. Orada bir terslik var.

Yeni konular

Geri
Yukarı