R5 5600 için anakart tavsiyesi

Bülent Koca

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Elektronik ve Bilgisayar
Arkadaşlar bütçem çok kısıtlı. 5600 için anakarta ihtiyacım var, OC açık geliyormuş bu işlemcide işlemciye uygun bir anakart lazım.
Bir de 3200 MHz 16CL RAM mi tercih etmeliyim 3600 18CL mi? Fiyat farkı var değer mi sizce?

B450M Pro- M.2 Max kullanıyorum geçen gün R5 5600 siparişi verdim ve sıkıntı olmayacağını vb söyledi herkes tavsiye ederim güzel anakart.
RAM'ler için de CL seviyesi Düşük RAM'ler daha iyi diye biliyorum Fakat hem MHz hızı yüksek hem CL seviyesi düşük RAM'ler pahalı oluyor diye biliyorum.

Arkadaşlar bütçem çok kısıtlı. 5600 için anakarta ihtiyacım var, OC açık geliyormuş bu işlemcide işlemciye uygun bir anakart lazım.
Bir de 3200 MHz 16CL RAM mi tercih etmeliyim 3600 18CL mi? Fiyat farkı var değer mi sizce?
Gerek yok 3200 mhz yeterli gelir.
Bütçen kısıtlı olduğu için bunu öneriyorum .

Gerek yok 3200 MHz yeterli gelir.
Bütçen kısıtlı olduğu için bunu öneriyorum.

Çok teşekkür ederim ilginiz için, adı opet pompacısı olan birinden tavsiye gelince kahkaha attım :D

RAM alacağınız anakarta göre seçilmeli varsayım yaparak almayınız. Bütçeniz nedir bu arada?

Bütçe 1000-1500 işlemci düzgün çalışsında RAM ikinci plan.

Gerek yok 3200 mhz yeterli gelir.
Bütçen kısıtlı olduğu için bunu öneriyorum .
https://www.hepsiburada.com/asus-pr...-mhz-s-gl-oc-am4-matx-anakart-p-HBV0000089RAG

Peki bu nasıl ?

Yeni konular

Geri
Yukarı