R5 5600 için ideal undervolt ayarı önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim cok ısınıyor ve bir süreliğine stok fanla idare ediyorum ve bu cok canımı sıkmaya başladı. Video izlerken 70-73 derecelere gidip geliyor. Valorant'ı açtıgımda ise 80-85 derecelerde takılıyor. Bana performansı cok fazla düşürmüyücek ideal güzel ayar söyler misiniz? Yapanlar varsa anakart ASRock B550M-HDV.

Arkadaşlar işlemcim cok ısınıyor ve bir süreliğine stok fanla idare ediyorum ve bu cok canımı sıkmaya başladı. Video izlerken 70-73 derecelere gidip geliyor. Valorant'ı açtıgımda ise 80-85 derecelerde takılıyor. Bana performansı cok fazla düşürmüyücek ideal güzel ayar söyler misiniz? Yapanlar varsa anakart ASRock B550M-HDV.
80-85 dereceler normal. 90 üstü oluyorsa undervolt daha mantıklı. Yinede 5-10 FPS düşürüp undervolt yapılabilir hafiften ama ben şahsen yapmazdım.

80-85 dereceler normal. 90 üstü oluyorsa undervolt daha mantıklı. Yine de 5-10 FPS düşürüp undervolt yapılabilir hafiften ama ben şahsen yapmazdım.

Peki hocam ben bu değerleri yüksek gördüğüm için yazdım normal ise gerek yok yapmama ileride kule tipi soğutucu fan almayı düşünüyorum 1 ay içerisinde önerdiğiniz bu işlemciyi güzel soğutucak 1, 1.5k bandında bir soğutucu öneriniz var mı acaba?

Stok fan ile gayet normal değerler undervolt yapmaya gerek yok. Bence performansınızdan kısmayın.

Peki hocam ben bu değerleri yüksek gördüğüm için yazdım normal ise gerek yok yapmama ileride kule tipi soğutucu fan almayı düşünüyorum 1 ay içerisinde önerdiğiniz bu işlemciyi güzel soğutucak 1, 1.5k bandında bir soğutucu öneriniz var mı acaba?

Anakartınız ARGB kontrolcüsü varsa https://www.amazon.com.tr/DeepCool-AG400-BK-ARGB-Soğutucu/dp/B0B6FD12B5?th=1
Yoksa Amazon.com.tr
Amazon prime ile alın alırken boşuna teslimat parası ödemeyin.

Yeterli hocam. Vergisi var 200 TL falan. Toplam 1000'e geliyor. Teslimat parası alıyorlar bir de onu ödememek için Amazon Prime ile alın.

Yeterli hocam. Vergisi var 200 TL falan. Toplam 1000'e geliyor. Teslimat parası alıyorlar bir de onu ödememek için Amazon Prime ile alın.

Peki hocam teşekkür ederim yardımınız için.

Geri
Yukarı