R5 5600 için OC gerekli mi?

Ben 4.65Ghz hıza çıkabiliyorum +200 de. Siz kaça çıkabiliyorsunuz maksimum?
Hız bende de aynı. Fakat hatırladığım kadarıyla +200 verince 4.6, 250 verince 4.65 GHz oluyor bende. 4.65 GHz görüyorsanız tamamdır. Daha üstüne çıkamazsınız PBO ile.

Hikaye oyunlarında kartı %100 besleyebiliyorsan bir fark olmuyor. Günlük hayatta işlemciye dayalı şeyler yapmıyorsan daha fazla boşa elektrik çekiyor. E-Spor desem onda da 6700XT elinde çevirir zaten. Bence pek gerek yok gibi. Ben FX6300 ile çok uğraştım OC işinde.
Bahsettiğiniz fazladan elektrik harcama mevzusu gayet azımsanacak bir miktar. Bir telefonu şarj ederken harcanan elektrikten bile daha azdır. 5600'den 5600x performansı almak varken neden almayayım?

Hız bende de aynı. Fakat hatırladığım kadarıyla +200 verince 4.6, 250 verince 4.65 GHz oluyor bende. 4.65 GHz görüyorsanız tamamdır. Daha üstüne çıkamazsınız PBO ile.

Bahsettiğiniz fazladan elektrik harcama mevzusu gayet azımsanacak bir miktar. Bir telefonu şarj ederken harcanan elektrikten bile daha azdır. 5600'den 5600X performansı almak varken neden almayayım?

Merhaba affınıza sığınarak konuyu hortlatıyorum ancak sizin bu işten anladığınızı düşündüğüm için yazdım soğutma işini çözdüm her yer fan ve kaliteli sayılacak bir kule tipi kullanıyorum bana yardımcı olabilir misin? 5600 kullanıyorum biraz olsun aşırtma yapmak istiyorum.

Merhaba affınıza sığınarak konuyu hortlatıyorum ancak sizin bu işten anladığınızı düşündüğüm için yazdım soğutma işini çözdüm her yer fan ve kaliteli sayılacak bir kule tipi kullanıyorum bana yardımcı olabilir misin? 5600 kullanıyorum biraz olsun aşırtma yapmak istiyorum.
Estağfurullah. Seve seve yardımcı olurum. Zaten aynı işlemciyi kullandığımız için kendimde kullandığım ayarları vereceğim. Birkaç farklılık olacak sadece. İşlemlere başlamadan önce BIOS update yapmanız gerekiyor. Sonrasında Ryzen Master yazılımını yükleyip en iyi birinci ve ikinci çekirdeğin hangisi olduğunu öğrenmeniz gerek. Bunları yaptıktan sonra devam edelim.

Estağfurullah. Seve seve yardımcı olurum. Zaten aynı işlemciyi kullandığımız için kendimde kullandığım ayarları vereceğim. Birkaç farklılık olacak sadece. İşlemlere başlamadan önce BIOS update yapmanız gerekiyor. Sonrasında Ryzen Master yazılımını yükleyip en iyi birinci ve ikinci çekirdeğin hangisi olduğunu öğrenmeniz gerek. Bunları yaptıktan sonra devam edelim.
Mümkün ise discord gibi bir programdan konuşabilir miyiz ? Eğer sorun yok ise Chewdra kullanıcı ismim ekler misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı